Novi tripl-dabl Jokića, Denver ubjedljiv protiv Bruklina

6223 pregleda 5 komentar(a)
Nikola Jokić na meču sa Bruklinom, Foto: REUTERS

Košarkaši Denvera ubjedljivo su na svom terenu savladali Bruklin 124:104, a sedmi tripl-dabl u posljednjih 12 utakmica upisao je Nikola Jokić.

On za manje od 30 minuta postigao je 27 poena, imao 12 skokova i 10 asistencija.

Jokiću je to bio 14. tripl-dabl ove sezone, 71. u karijeri i na vječnoj listi u toj kategoriji zauzima sedmo mjesto. Vilt Čemberlen je šesti sa 78.

Pritom, Jokić je na 500. meču u NBA karijeri postao je prvi košarkaš u istoriji koji je u toliko utakmica došao do najmanje 9.000 poena, 5.000 skokova i 3.000 asistencija.

Nagetsi su poslije izjednačenog prvog poluvremena (76:75) meč prelomili u trećoj četvrtini koju su dobili 31:16.

Bruklin, bez Kevina Durenta i Džejmsa Hardena, doživio je čak osmi vezani poraz.

Pored Jokića u timu Denvera najbolji su bili Vil Barton sa 21 poenom i Aron Gordon sa 17.

U Bruklinu najbolji su bili Kajri Irving sa 27 poena uz 5 skokova i 11 asistencija i Kem Tomas sa 20 poena.