Mornar izgubio u festivalu promašaja i udaljio se od plej-ofa

I pored činjenice da je i protivnik tri četvrtine igrao očajno u napadu, bio jednako konfuzan u odbrani kao i Mornar, Barani izgubili na gostovanju Igokei 70:57 i udaljili se od plej-ofa. Vladimir Mihailović iz igre šutirao 15-1, Balša Živanović 11-1!

18580 pregleda 1 komentar(a)
Tejlor Smit u borbi za loptu sa centrima Igokee, Foto: Igokea/Marija Vuruna

Kada u većem dijelu utakmice pucate ispod 30 odsto iz igre, a najbolji košarkaš vam ubaci tek 12. šut, do pobjede je nemoguće doći.

I pored činjenice da je i protivnik tri četvrtine igrao očajno u napadu, bio jednako konfuzan u odbrani kao i Mornar, Barani su izgubili na gostovanju Igokei 70:57 i udaljili se od plej-ofa.

Tim Mihaila Pavićevića sada ima tri pobjede manje i dva poraza više od ekipe iz Laktaša, ujedno i goru međusobnu koš-razliku, pa je 6. mjesto u Admiralbet ABA lige praktično neuhvatljivo...

Odsustvo Nemanje Gordića, koji je na utakmici protiv Budućnost Volija povrijedio koljeno i završio sezonu, bio je nenadoknadiv gubitak za Barane.

U napadu nije bilo nikakvih ideja, sve se svodilo na stihijske pokušaje i šuteve Marka Jeremića za tri poena.

Dok je srpski bek pogađao (trojke šutirao 9-5), Mornar je bio u igri i u 28. minutu imao minimalni zaostatak (46:45).

Tada je sve stalo, a Igokea je konačno probila barijeru - tim koji je do tada šutirao bacanja 13-4 (?!) i najviše imao šest razlike počeo je da pogađa iz svih pozicija i sa 15 vezanih poena na startu posljednjeg kvartala stigao do rekordnih i nedostižnih 66:47.

Osim Jeremića, koji je meč završio sa 21 poenom, nije bilo nikoga ko bi zaprijetio izabranicima Dragana Bajića.

Najbolji igrač ove sezone, Vladimir Mihailović, iz igre je šutirao 15-1, a mladi Balša Živanović, koji je u postavi zamijenio Gordića, 11-1!

Na drugoj strani, najbolji je bio Dalibor Ilić sa 17 koševa i 18 skokova, od čega čak 10 u napadu!

IGOKEA - MORNAR 70:57 (13:10, 18:21, 20:16, 19:10)

Laktaši - Sportska hala. Gledalaca: 900. Sudije: Jovčić (Srbija), Hadžić, Terlević (Hrvatska).

Igokea: Vulić 2 (2-2), ROBINSON 5 (2-0), Tanasković 9 (2-1), Radanov 11, JOŠILO 3, Talić 10 (4-1), ILIĆ 17 (4-3), STIVENS 5 (6-1), VOLER 7 (2-2), Fundić 1 (2-1), Đorđević, Delalić.

Mornar: MIHAILOVIĆ 4 (4-2), MIĆOVIĆ 4, Jeremić 21 (3-3), ŽIVANOVIĆ 4 (4-2), Šehović 2, Smit 4, LAZIĆ 9 (3-3), Vesković, Miković 1 (2-1), MOZLI 8 (2-2).