Kralj Džejms srušio rekord Džabara, ali ne i "ratnike"

Džoel Embid je činio čuda u Filadelfiji - 40 poena, 14 skokova i 10 asistencija.

9972 pregleda 5 komentar(a)
Za osam poena nadmašio Džabara, Foto: REUTERS

U derbiju večeri Golden stejt slavio je protiv Lejkersa 117:115. Poraz je pokvario noć za istoriju Lebrona Džejmsa, koji je postao rekorder po broju poena u sitoriji NBA lige. Džejms je meč završio sa 26 poena, 14 skokova i osam asistencija, ali uz šut iz igre (27-9, 10-3 za tri).

Lebron Džejms u zbiru sada ima 44.157 poena a bivši rekorder Karim Abdul-Džabar 44.149

Džejms je bio očajan u finišu da je bio direktni krivac za poraz Lejkersa, jer je u poslednja tri minuta izgubio loptu, promašio tri šuta iz igre i dva od tri slobodna bacanja kojima je meč mogao da odvede u produžetke.

Klej Tompson je bio sjajan u finišu i sa 16 poena u poslednjoj četvrtini preokrenuo rezultat, prekinuvši niz Golden Stejta od dva poraza. Stef Kari je psotigaoa 24 poena, mada je pogodio samo jednu od osam trojki.

Luka Dončić je postigao 45 poena, imao 15 skokova i osam asistencija ali je Dalas izgubio. Nikola Jokić je psotigao 28 u pobjedi Dalasa, koju je i sačuvao bliokadom posljednjeg šuta.

Njegov najveći konkurent za zvanje MVP . Džoel Embid je činio čuda u Filadelfiji - 40 poena, 14 skokova i 10 asistencija.