Još jedna fenomenalna igra Budućnosti: Pao je i Galatasaraj

"Plavi" upisali treći trijumf, a turski tim treći poraz
159 pregleda 0 komentar(a)
Budućnost Galatasaraj, Foto: Savo Prelević
Ažurirano: 25.10.2017. 18:40h

Budućnost Voli je silna u Evropi! „Plavi” su slavili i u trećem kolu grupe B košarkaškog Evrokupa. Tačnije, očitali su pravu lekciju turskom Galatasaraju, koji se katastrofalnog poraza spasao opuštanjem igrača domaće ekipe, koja je u posljednjih sedam minuta utakmice ušla sa 22 poena prednosti.

Pogodio je tada trojku Nemanja Gordić, i pitanje pobjednika je bilo apsolutno riješeno.

Budućnost je od starta diktirala ritam, sjajno su kombinovali izabranici Aleksandra Džikića i Galatasaraj je samo početnim košem Ričarda Hendriksa bio u prednosti, ali je Budućnost trojkom Danila Nikolića u prvom napadu prešla u vođstvo, koje nije ispuštala.

Šta više, raslo je i nakon četiri minuta igre Budućnost je prvi put imala dvocifrenu prednost (14:4), za koju se opet trojkom pobrinuo Danilo Nikolić. Bila je to njegova treća trojka iz isto toliko pokušaja! Prednost Budućnosti uvećavala se, a na nepuna dva minuta do poluvremena „plavi” su prvi put došli do plus 20 (45:25).

Maksimalnu prednost Budućnost je imala na minut i po do kraja treće četvrtine, kada je Kajl Gibson pogodio trojku za 68:45.

Nakon tri minuta igre u posljednjoj četvrtini, poslije trojke Nemanje Gordića, bilo je plus 22 (76:54).

Njefikasniji je na utakmici bio Danilo Nikolić sa 15 pogodaka, dok su Zoran Nikolić, Nikola Ivanović i Kajl Gibson ubacili po 14, a Nemanja Gordić 13 za Podgoričane.

U poraženom timu, kojem je ovo treći poraz, takođe su tri igrača dala po 14 koševa - Aleks Renfro, Skoti Hopson i Dehuan Samers.

Osim Budućnosti u grupi B, maksimalan učinak ima i Bajern, koji je bio bolji od Hapoela u Jerusalimu (91:83), dok je Ređo Emilija upisala drugi trijumf, nakon što je savladala litvanski Lietkabelis, rezultatom 82:75.

Upravo će dvije ekipe sa maksimalnim učinkom, Budućnost i Bajern, biti rivali u 4. kolu, kada će u „Morači” 1. novembra gostovati Bajern.

Budućnost Voli - Galatasaraj 87:78 (25:14, 25:18, 19:17, 18:29)

Podgorica - SC „Morača”. Gledalaca: 3.100. Sudije: Kortes (Španija), Fric (Njemačka), Difala (Francuska).

Budućnost: Ivanović 14 (4-4), Su. Šehović, Se. Šehović, Starovlah 2 (2-2), Gordić 13 (6-2), Bojić, Ilić 2, Z. Nikolić 14 (2-2), Gibson 14 (2-2), Popović 7 (4-3), Lendri 6 (2-1), D. Nikolić 15 (3-2).

Galatasaraj: Hardi 7 (5-3), Hendriks 10, Klajn 7, Arar, Renfro 14 (5-5), Hristmas 9 (1-1), Hopson 14 (4-4), Samers 14 (2-2), Preldžić 3 (2-1), Koksal, Ajdin.