Jokić na nivou, Kari pokrenuo Netse, GS pao u Los Anđelesu

4278 pregleda 0 komentar(a)
Nikola Jokić na meču sa Orlandom, Foto: Reuters

Košarkaši Denvera pobijedili su na svom terenu ekipu Orlanda sa 121:111, a Nikola Jokić je za domaći tim ostvario dabl-dabl učinak.

Jokić je postigao 26 poena, uz 15 skokova i sedam asistencija, za gotovo 35 minuta na terenu, dok su Džef Grin i Vil Barton dodali po 17.

Franc Vagner je za tim sa Floride postigao 26 poena, uz osam skokova, Vendel Karter je ostvario dabl-dabl sa 25 poena i 12 skokova, a Džejlen Sags je upisao 16.

Denver je šesti na tabeli Zapadne konferencije sa 32 pobjede i 25 poraza, dok je Orlando poslije trećeg vezanog poraza pretposlednji na tabeli Istoka sa 13 pobjeda iz 59 utakmica.

Los Anđeles Klipersi su na domaćem terenu savladali Golden Stejt sa 119:104.

Terens Man je u pobjedničkom timu zabeležio rekord sezone sa 25 poena, od čega je 14 ostvario u trećoj četvrtini, koju su Klipersi dobili sa 33:19.

On je upisao i sedam skokova i šest dodavanja, Redži Džekson je postigao 19 poena, uz devet asistencija i osam skokova, a poen manje hrvatski igrač Ivica Zubac, koji je imao i osam uhvaćenih lopti.

U gostujućem timu bolji od ostalih je bio Stef Kari sa 33 poena, dok su Endrju Vigins i Džordan Pul upisali po 13 poena.

Golden Stejt je drugi na tabeli Zapada sa 42 pobjede i 16 poraza, a Klipersi su osmi sa skorom 29/30.

Oklahoma je na gostovanju poslije produžetka savladala Njujork sa 127:123.

Tre Men je za goste postigao 30 poena, Džoš Gidej je ostvario tripl-dabl sa 28 poena, 12 asistencija i 11 skokova, i tako je postao prvi tinejdžer u istoriji NBA lige, koji je došao do tripl-dabla protiv Njujorka.

U domaćem timu tripl-dabl je upisao Džulijus Rendl sa 30 poena, 13 skokova i 10 asistencija, Evan Furnije je dodao poen manje.

Njujork je 12. na tabeli Istoka sa 25 pobjeda i 33 poraza, a Oklahoma je poslije prekinute serije od pet vezanih poraza na 14. mjestu sa 18 pobjeda iz 57 utakmica.

Bruklin je na domaćem terenu prekinuo niz od 11 vezanih poraza, savladavši Sakramento sa 109:85.

Set Kari je vodio Netse sa 23 poena, a Lamarkus Oldridž i Brus Braun su postigli po 18.

Portland je kao gost iznenadio Milvoki, koji je igrao bez Janisa Adetokumba - 122:107.

Blistao je Anferni Sajmons sa 31 poenom, Džoš Hart je upisao 27, a Jusuf Nurkić 23, uz 16 skokova.