Janisovih 50 protiv Indijane, Finiks u finišu slomio Kliperse

3043 pregleda 0 komentar(a)
Janis na meču sa Indijanom, Foto: Reuters

Finiks Sansi savladali su LA Kliperse kod kuće 106:93.

Gosti su bili u igri za pobjedu do posljednja tri minuta, ali tada je do izražaja došla veći kvalitet u redovima domaćeg sastava, posebno Krisa Pola.

Strijelce Sansa predvodio je Devin Buker sa 26 poena, Pol je dodao 17 uz 14 asistencija, dok je najefikasniji kod Klipersa bio Markus Moris sa 23 poena.

Sansi su šestom pobjedom zaredom stigli do skora 47-10 te su ubjedljivo i u Zapadnoj konferenciji i u čitavoj ligi. Klipersi osmi sastav Zapada sa 29-31.

Prvaci Milvoki Baksi savladali su na svom parketu Indijana Pejserse sa 128:119, a ponovo je briljirao Janis Adetokumbo koji je ubacio 50 poena uz 14 skokova.

Pejsersima nije bila dovoljna odlična šuterska veče novog igrača Badija Hilda koji je ubacio 36 poena uz šut iz igre 14-20.

Milvoki je ovom pobjedom stigao do skora 36-23 te drži treće mjesto na Istoku, dok je Indij6ana sa 19-40 13. na Istoku.

Boston Seltiksi su ostvarili devetu pobjedu u nizu pregazivši domaću Filadelfiju 76-erse sa 135:87. Celticsi su uživali u fenomenalnoj šuterskoj večeri, pa su već do poluvremena imali 27 poena prednosti (69:42).

Na kraju je čak 10 različitih igrača Bostona ubacilo barem jednu trojku, pa su psotavili novi klupski rekord sa 25 ubačenih trojki u jednoj utakmici. Džejlen Braun sa 29 poena i Džejson Tejtum sa 28 poena i 12 skokova bili su najbolji kod Seltiksa, dok je Džoel Embid ubacio 19 za Sikserse koji još čekaju na debi svoje nove velike akvizicije Džejmsa Hardena.

Boston je sada stigao do učinka 34-25 i nalazi na šestom mjestu Istoka, odmah iza Filadelfije koja je na 34-23.

Dalas Maveriksi odličnim su drugim poluvremenom stigli do 107:99 gostujuće pobjede protiv vodećeg sastava Istoka Majamija.

Domaći sastav skoncentrirao se na zaustavljanje Luke Dončića, ali slovenačka superzvijezda ipak bio najbolji igrač Mavsa sa 21 poenom, uz doduše loš šut iz igre 5-19, a tome je dodao i 10 skokova te šest asistencija.

Džejlen Branson i Maksi Kleber su postigli po 19 poena. Džimi Batler sa 29 poena i 10 skokova i Bem Adebajo sa 21 pogotkom i 12 skokova predvodili su Hit.

Dalas je peti na Zapadu skorom 34-24, dok je Majami na diobi prvog mjesta na Istoku s Čikago Bulsima, oba sastava su na 37-21.