Mornar u seriji, Barani slavili u Austriji

69 pregleda 1 komentar(a)
Nemanja Vranješ, Foto: Fiba.basketball
Ažurirano: 24.10.2017. 19:19h

Košarkaši Mornara su u seriji pobjeda - nakon trijumfa protiv Porta, te Olimpije u ABA ligi, izabranici Mihaila Pavićevića u gostima su savladali austrijski Kampfemberg 75:69, u utakmici 2. kola grupe C FIBA Evrokupa.

Crnogorski predstavnik je slavio u meču u kojem pobjeda gostiju nijednom nije bila pod znakom pitanja. Kapfenberg je samo dva puta vodio na utakmici, oba puta u prvoj četvrtini (17:15, 18:17).

Parcijalom 13:2, Mornar je na startu druge četvrtine prvi put stekao dvocifrenu prednost (30:20). Barani su najveću prednost na meču imali u 23. minutu, kada je Derek Nidam pogodio za plus 17 (49:32).

Kapfenberg je pokušavao da se vrati, na početku posljednje dionice je prišao na 54:59, osam i po minuta prije kraja, ali je Mornar odgovorio serijom 5:0 za novu dvocifrenu prednost (64:54) i onda rutinski priveo meč kraju.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Nemanja Vranješ sa 20 poena (trojke 6-4), Brendi Rejli-Ros je dodao 11 poena, šest skokova i četiri asistencije, a po poen manje Nidam i Uroš Luković (imao je osam skokova).

U austrijskom timu, koji je doživio i drugi poraz u ovoj grupi, najbolji je bio Jozo Radoš sa 16 (sedam skokova), sa 14 poena meč završio Karim Džamar, a dvocifren je bio i Brajan Oliver (12).

Mornar će u narednom kolu, 1. novembra, biti gost finske ekipe Kataja basket.

Kapfenberg – Mornar 69:75 (18:19, 14:24, 18:16, 19:16)

Kapfenberg - Dvorana: „Valfersam“. Gledalaca: 1.000. Sudije: Vučković (Slovenija), Baldini (Italija), Larsen (Danska).

Kapfenberg: Džamar 14 (2-0), Vujošević 9 (6-5), Dvorani, Kramer 4, Moščik 4 (2-1), Stegnjaić 6 (1-1), Oliver 12, Radoš 16 (12-6), Šritvajzer, Kofin 4 (3-2), Emiohe.

Mornar: Hadžibegović, Ćalić 3, Mijović 7 (2-2), Nidam 10 (4-3), Mijović 8 (2-2), Pavić 3, Šepard 3 (3-1), Vujović, Mugoša, Rejli-Ros 11 (4-4), Vranješ 20 (2-2), Luković 10.