Veliki preokret i trijumf "vučica" u Montani: Budućnost obezbijedila prvo mjesto pred finalni turnir

6487 pregleda 0 komentar(a)

Košarkašice Budućnost Bemaksa pobijedile su večeras u Montani istoimenog vicešampiona Bugarske 68:58, u utakmici sedmog kola Top osam faze regionalne WABA lige.

Podgorički tim je tom pobjedom obezbijedio prvo mjesto pred finalni turnir.

Budućnost je do pobjede došla zahvaljujući odličnoj posljednjoj četvrtini, koju je dobila 22:7.

Domaćin je u 32. minutu vodio 55:48, nakon čega je uslijedila serija crnogorskog šampiona od 20:3 za potpuni preokret i pobjedu.

Najefikasnija u pobjedničkom timu bila je Mina Đorđević sa 17, Dragana Živković ubacila je 12, dok su sa po deset poena meč završile Marija Leković i Anastasija Drobnjak.

U bugarskoj ekipi najbolja je bila Hristina Ivanova sa 19 koševa.

Budućnost Bemaks i Montana biće rivali i u narednom kolu, 5. marta u Podgorici.