Šou Mihailovića i Dubljevića, Crna Gora srušila Mađarsku

Crna Gora slavila 2. pobjedu u grupi, u nedjelju meč sa istim rivalom u Podgorici

34658 pregleda 25 reakcija 23 komentar(a)
Ažurirano: 24.02.2022. 21:18h
Završeno
19:37h

Crnogorski košarkaši savladali su Mađarsku 83:67 u trećem kolu grupe E kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo, u meču koji će se pamtiti po spektakularnom izdanju Vladimira Mihailovića i Bojana Dubljevića.

Mihailović je postigao 27 poena, uz spektakularan šut (10/12 iz igre, 5/7 za tri), dok je Dubljević popunio sve kategorije - 19 poena (8/11 iz igre), osam skokova i sedam asistencija.

Crna Gora je vodila od početka, Mađari se držali do početka treće četvrtine, kada je proradio šut "crvenih" i kada je Mihailović ušao u ritam.

Mađarska - Crna Gora

Džastin Kobs je postigao 14 poena i imao šest asistencija.

Crna Gora sada ima dvije pobjede i poraz, a drugi duel sa Mađarskom igraće u nedjelju u Podgorici.

Plasman u završni krug kvalifikacija za Mundijal je osiguran...

MAĐARSKA - CRNA GORA 67:83 (15:17, 13:19, 14:20, 25:27)

Debrecin - Dvorana "Feniks". Gledalaca: 5.000. Sudije: Lancarini, Gedvilas, Štraube.

MAĐARSKA: Hopkins 5, Pongo 3, Alen 4 (2-2), Keler 6, Vojvoda 11 (2-2), Sabo, Somođi, Goloman, Ferenc 12, Lukač 1 (2-1), Perl 14 (1-1), Varadi 11 (2-2).

CRNA GORA: Kobs 14 (1-1), Mihailović 27 (3-2), Pavlićević, Slavković, Radončić 3 (2-1), Radović 8, Kljajić, Dubljević 19 (1-0), Nikolić 4 (2-0), Spasojević, Drobnjak 3, Popović 5 (1-0).

Izmjena: 21:18h
19:36h

Ušao je Drobnjak i pogodio trojku - 83:67.

19:34h

Kobs za 80:65, tačno dva minuta prije kraja.

19:33h

Do 19 poena došao je Dubljević - 78:63.

19:32h

Još jedna trojka Mihailovića - 27 poena, Crna Gora vodi 76:63.

19:29h

Mihailović rešeta, nova trojka sjajnog Baranina - 24 poena, šut iz igre 9/11.

19:28h

68:55 - Mihailović ima 21, Dubljević 17 poena.

19:26h

Trojkaška serija - Popović, pa Mihailović. Crna Gora vodi 66:51. Šest i po minuta prije kraja.

19:25h

Mini-serija Mađarske za 60:49.

19:23h

Dubljević asistent, Mihailović strijelac - 60:44. Hopkins za tri - 60:47.

19:22h

58:42, Radović, Vojvoda za 58:44.

19:18h

Odlični Mihailović - trojka za 56:42 za kraj treće četvrtine. Sjajan period "crvenih".

Radončić
19:16h

53:38 nakon poena Nikolića, Ferenc je reagovao trojkom - 53:41.

19:13h

Mihailović za plus 11 - 49:38, pa još jednom za maksimalnih 51:38.

Mihailović pruža podršku Dubljeviću - 13 poena za Baranina.

19:11h

Dubljević u elementu - asistencija za Radovića, pa trojka za 47:38.

Kapiten ima 15 poena, osam skokova i tri asistencije.

19:06h

40:35 poeni Radončića nakon tajm-auta.

19:04h

Mađarska je bolje počela 2. poluvrijeme. Za dva minuta je prišla na minus tri (38:35), tajm-aut Boška Radovića.

19:01h

Pogodio je Kobs za plus deset, uzvratio je Varadi trojkom, pa Alen za 38:33.

18:45h

36:28 za Crnu Goru na poluvremenu. Borbena utakmica, sa mnogo promašaja na obje strane i X faktor Bojan Dubljević, koji je upisao 12 poena.

Mađari su pogodili samo deset od 29 šuteva iz igre (4/15 za tri), Crna Gora je na 41,8 odsto (14/34), uz četiri trojke iz 14 šuteva.

Osam poena Džastina Kobsa, sedam Vladimira Mihailovića.

18:42h

Tehnička greška selektoru Mađarske Stojanu Ivkoviću, Kobs je pogodio bacanje - 34:26.