Grizliji prekinuli pobjednički niz Čikaga, Grin efikasniji od Vučevića

Crnogorski centar Nikola Vučević odtavrio dabl-dabl, ali uz 12 promašenih šuteva

7857 pregleda 2 komentar(a)
Morant je bio nezadarživ sinoć, Foto: USA TODAY Sports

Čikago je prekinuo niz od šest pobjeda, pošto je na svom parketu nadigran od Memfisa (116:110).

Gosti su imali neuporedivo više energije, čak 20 skokova razlike domaća ekipa nije mogla da nadoknadi (41:61). Pobjeda Memfisa nije dolazila u pitanje i Čikago je u posljenjoj četvrtini samo ublažio poraz.

Crnogorski centar u Čikagu, Nikola Vučević je ostvario dabl-dabl, sa 11 poena i 12 skokova, ali i svih pet promašenih šuteva za tri poena. Ukupno je iz igre pogodio svega pet od 17 šuteva.

Nekadašnji crnogorski reprezentativac Džavonte Grin je bio uspješniji, 12 poena uz svega dva promašaja iz igre.

U ekipi Memfisa Dža Morant je blistao - 46 poena, četiri skoka i tri asistencije, a ispratio ga je najbolje Australijanac Stiven Adams sa 12 poena ali i 21 skok.

Čikago je drugi na Istoku sa pobjedom manje do Majamija. Mlvoki je peti sa četiti pobjede manje od "vreline".

Denver je drugi put u tri noći uzeo mjeru Sakramentu, ali su za razliku od prethodnog meča kada su oružje položili već na početku posljednje četvrtine, ovoga puta Kingsi poklekli tek u posljednjih 30 sekundi - 115:100.

Nikola Jokić, kojem je u petak nedostajala jedna asistencija za tripl-dabl, večeras je u Bol Areni uspio da popuni tri kolone po šesnaesti put u sezoni.

Jokić je meč završio sa 18 poena, 10 skokova i 11 asistencija. Denveru je pobjeda nad Sakramentom bila peta uzastopna, odnosno 35. u sezoni, čime se izjednačio sa Dalasom na petom mejstu Zapadne konferencije, dok je Sakramento 13. sa 22 trijumfa iz 62 utakmice.

A prvak je poražen na svom parketu od Bruklina, zahvalujući sjajnoj igri Kajrija Irvinga.