Neočekivan poraz i ispuštena velika šansa: Crna Gora izgubila od Mađarske

Neočekivan poraz, nakon ubjedljive pobjede nad istim rivalom prije tri dana u gostima (83:67), drugi u grupi

55590 pregleda 30 reakcija 30 komentar(a)
Kobs na meču sa Mađarskom, Foto: Luka Zeković
Završeno
19:51h

Crnogorska košarkaška reprezentacija poražena je od Mađarske u Podgorici 88:84 u 4. kolu grupe E kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo.

Neočekivan poraz, nakon ubjedljive pobjede nad istim rivalom prije tri dana  u gostima (83:67), drugi u grupi.

Mađarska je zasluženo slavila, vodila je tokom cijelog meča, a u posljednjoj četvrtini došla do trijumfa, nakon što je 3. period završen 59:59.

Mnogo izgubljenih lopti (ukupno 17, 11 u prvom poluvremenu), devet promašenih bacanja, loših reakcija u odbrani - "crveni" su bili znatno slabiji nego u Debrecinu, a Mađari organizovaniji i precizniji nego u tom duelu.

Propuštena je velika prilika da se u odlučujuću fazu prenese dovoljan broj bodova da šanse za plasman na Mundobasket budu prilično realne.

Džastin Kobs je postigao 21 poen, Vladimir Mihailović 18, Nemanja Radović 15 za Crnu Goru.

David Vojvoda je vodio Mađarsku sa 24 poena.

Izmjena: 20:40h
19:49h

Radović je promašio zicer - 31 sekund prije kraja.

19:48h

Opet Kobs, uz faul - 79:83. Minut i sedam sekundi je ostalo.

19:43h

Kobs daje nadu - 75:81, dva minuta prije kraja.

19:41h

Kobs za tri - 73:79, ali odbrana je pukla i Mađari idu na plus osam - 73:81.

19:39h

70:78 - tri i po minuta prije kraja.

19:31h

Devet razlike, 7:0 serija, 64:73. Šest i po minuta prije kraja.

19:30h

Opasnih 64:71, tajm-aut Radović.

19:28h

Tri vezane trojke - Alen je pogodio, 64:69.

19:28h

Mađarska na plus pet nakon trojke Somođija, ali je uzvratio Mihailović - 64:66.

19:27h

Opet Nikolić, 61:61.

19:22h

Zoran Nikolić - 59:59 za kraj 3. četvrtine.

19:18h

Samo jedan razlike za Mađarsku, seriju 6:0 kompletirao je Radončić - 56:57, ali je Kobs faulirao Varadija u šutu za tri. Mađar je pogodio dva - 56:59.

19:14h

Nako još jedne izgubljene lopte i faula Radončića, Hopkins je pogodio dva bacanja - 52:57.

19:12h

Džastin Kobs i Petar Popović su iskoristili polaganja, a onda je bek sa Cetinja mudro iznudio faul Roška Alena (arbitri ga malo kasno dosudili) i realizovao ih za 50:55.

19:07h

I pogađa ih, sada je dvocifrena razlika - 54:44.

19:05h

Nova izgubljena lopta i Mađarska ide na rekordnih plus osam, nakon što je Varadi oteo posjed Mihailoviću i dao koš i dodatno bacanje za 52:44.

Ni to neće biti sve, jer će Varadi imati dva još bacanja nakon tajm-auta Boška Radovića.

19:03h

Nova trojka Vojvode, Mađari vode 49:44 u 23. minutu.

19:01h

David Vojvoda je raspucan, pogađa i za dva i za tri i vraća plus četiri (46:42).

18:58h

Mađarska je u prvom napadu u 2. poluvremenu imala šansu da dođe do rekordnih plus sedam, ali je Roško Alen pogodio samo jedno bacanje za 35:41. Mihailović uzvraća i postaje prvi igrač sa dvocifrenim učinkom u domaćem timu - 11 poena.

Odmah potom je Nemanja Radović dao svoju drugu trojku za 40:41.