Dončić duplo bolji od Karija, nemoć Lejkersa u gradskom derbiju (VIDEO)

2433 pregleda 1 komentar(a)
Luka Dončić, Foto: Reuters

Dalas je na svom terenu pobijedio Golden stejt sa 122:113 i nanio mu treći uzastopni poraz, peti u posljednjih šest mečeva.

Luka Dončić je blistao - 41 poen i 10 skokova, uz devet dodavanja, sa njim u ovakvoj formi Dalas hita ka plej-ofu.

Dončić

Dorijan Fini-Smit je postigao 18 poena, a Spenser Dinvidi je dodao poen manje, uz sedam asistencija.

Džordan Pul je za gostujući tim upisao 23 poena, Stef Kari je upisao 21 poen, uz devet asistencija i pet skokova, dok je Endrju Vigins dodao 17 poena i po pet skokova i asistencija.

Ovo je bila druga pobeda Dalasa nad Golden stejtom u pet dana, pošto su ih u prošlom duelu u San Francisku pobijedili sa 107:101.

Golden stejt je drugi na tabeli Zapadne konferencije sa 43 pobjede i 20 poraza, dok je Dalas peti sa skorom 38/25.

Los Anđeles Klipersi su u gradskom derbiju na svom terenu savladali Lejkerse sa 132:111.

Ovo je Klipersima bila peta uzastopna pobjeda, ali i sedma vezana protiv Lejkersa.

Domaći tim je meč prelomio u trećoj četvrtini, serijom 23:0, poslije koje je poveo 92:65.

Najefikasniji je bio Redži Džekson sa 36 poena, devet asistencija i osam skokova, hrvatski igrač Ivica Zubac je postigao 19 poena, uz devet skokova, a Markus Moris je upisao 14 poena.

Lebron Džejms je upisao 26 poena za Lejkerse, uz osam skokova i četiri asistencije, Rasel Vestbruk je dodao 17 poena i osam skokova, dok je Karmelo Entoni upisao 13 poena.

Klipersi su osmi na tabeli Zapada sa 34 pobjede i 31 porazom, a Lejkersi su poslije četvrtog vezanog poraza deveti sa učinkom 27/35.

Boston je predvođen Džejsonom Tejtumom, koji je postigao 37 poena (21 poen u posljednjoj četvrtini), pobijedio na svom terenu Memfis sa 120:107.

Majami je na gostovanju naneo treći uzastopni poraz Bruklinu, savladavši Netse sa 113:107.

Bem Adebajo je postigao 30, a Tajler Hirou 27 poena. Kevin Durent je sa 31 poenom bio najbolji u Bruklinu.