Budućnost Voli bez odbrane u Ljubljani, četvrti poraz na pet utakmica briše prednost „Morače”?

Tim Aleksandra Džikića poražen od Cedevita Olimpije 92:78, pa sada u Evrokupu ima skor 8:6. Iz Ljubljane je, ipak, stigla i dobra vijest - prvi put ove sezone zaigrao Danilo Nikolić

18266 pregleda 22 reakcija 12 komentar(a)
Detalj sa večerašnje utakmice, Foto: twitter.com/KKCedOL

Nekad i pet minuta loše igre presudi, pogotovo kad se sudare ekipe približnih kvaliteta - košarkaši Budućnost Volija su „spavali” od 13. do 18. minuta, što je Cedevita Olimpija iskoristila da serijom 14:2 povede 42:29 i više povratka u život nije bilo.

Tim Aleksandra Džikića je izgubio šesti meč u Evrokupu (92:78), četvrti od posljednjih pet i time doveo u pitanje osvajanje jednog od prva četiri mjesta u grupi B, što donosi duel osmine finala u „Morači”.

Nakon izjednačene 1. četvrtine i početka druge, Podgoričani su počeli da ređaju nestvarne promašaje.

Zicere su u seriji propuštali Vili Rid, Kendrik Peri, Džastin Kobs, nisu realizovane ni trojke iz otvorenih pozicija, pa je uzaludno bilo što su Džikićevi izabranici u tim trenucima uhvatili dosta lopti u napadu.

Kazna je bila surova - Edo Murić je pogodio jednu, Jogi Ferel dvije trojke, a potom i Jaka Blažič za 42:29 na tri i po minuta do poluvremena.

Ista razlika je bila na velikom odmoru, nakon što je bivši igrač „plavih” Alen Omić zaboravljen u reketu i pred zvuk sirene lagano ubacio svoj 10. poen za 48:35.

Ekipa Jurice Golemca je furiozno počela 2. poluvrijeme, za nešto više od dva minuta dala 11, a primila svega dva poena i povela čak 59:37, pa je u tim trenucima postojao strah da se ne izgubi više od 31 razlike, koliko je Budućnost slavila u „Morači” (91:60).

Gosti su se, ipak, konsolidovali, u 29. minutu trojkom Kendrika Perija prišli na 66:58, ali preokreta nije bilo ni na vidiku.

Šta više, Cedevita Olimpija je opet ubacila u veću brzinu i u 33. minutu povela 81:63, čime je najavila da će prekinuti seriju od pet poraza u duelima sa šampionom Crne Gore.

Iz Ljubljane je, ipak, stigla i dobra vijest - prvi put ove sezone zaigrao je Danilo Nikolić, koji je početkom septembra kolabirao na treningu i brzo operisan u Istanbulu.

U „Stožicama” je odigrao nepunih pet minuta, promašio tri šuta, ali i iznudio dva faula. Ako bi uskoro dostigao prepoznatljivu formu, mogao bi da bude veliko pojačanje u završnici sezone...

CEDEVITA OLIMPIJA - BUDUĆNOST VOLI 92:78 (24:23, 24:12, 23:23, 21:20)

Ljubljana - Dvorana „Stožice”. Gledalaca: 2.500. Sudije: Rosi (Italija), Kliva (Švajcarska), Buber (Francuska).

Cedevita Olimpija: Pulen 10 (2-1), FEREL 18 (2-2), Duščak, MURIĆ 3, Ogast 2 (2-2), BLAŽIČ 23 (3-3), Hodžić, Šćuka, OMIĆ 19 (2-2), DRAGIĆ 11 (5-3), Radovanović 6 (2-2), Habot.

Budućnost Voli: KOBS 21 (7-7), Atić, Šehović, MICOV 3, Barović, D. Nikolić, Sili 8, Z. Nikolić 9 (6-3), JAGODIĆ-KURIDŽA 2 (2-2), POPOVIĆ 12 (4-4), RID 12 (2-2), Peri 11.