Nikola Vučević sjajan u pobjedi, ispratio ga i nekadašnji saigrač u reprezentaciji Crne Gore

Nikoli Vučeviću dabl dabl, Grinu za to falila dva skoka

6839 pregleda 0 komentar(a)

Nikola Vučević je odigrao odličnu utakmicu u pobjedi Čikaga na Klivlendom (101:91), kojoj je za 33,5 minuta doprinio sa 20 poena i 14 skokova, dva u napadu.

Vučević je uz Demara Derozana (25 poena) bio najraspoloženiji košarkaš "bulsa", ali u susret plej-ofu sve je bolji i Vučevićev nekadašnji saigrač u reprezentaciji Crne Gore, Džavonte Grin sa 12 poena i osam skokova.

Čikago je četvrti na Istoku sa skorom 46:21.

Toronto je slavio protiv Denvera, a Nikola Jokić je postigao 26 poena, ali nijedan u posljednjoj četvrtini. Jokić je imao i 10 skokova i sedam asistencija.

Bojan Bogdanović nastavlja u odličnom ritmu pa je u pobjedi Jute nad Sakramentom (134:125) postigao 26 poena, uz 4 skoka i 2 asistencije. Povezao je tako Bogdanović četiri utakmice s više od 20 poena (35, 21, 27, 26), uz 25 pogođenih trojki iz 45 pokušaja.

Igrač utakmice ipak je bio Džordan Karkson, kojimje sa klupe ubacio čak 45 poena uz sjajan šut (21-15). Kod gostiju je sjajnu utakmicu odigrao Dearon Foks sa dabl dablom (41 poen, 11 asistencija).

U derbiju večeri Golden Stejt je pobijedio Milvoki, a najbolji utakmicu od povratka nakon serije teških povreda odigrao je Klej Tompson (38 poena, šut 24-15, trojke 14-8). Stef Kari je bio daleko sipod svog nivoa i samo osam poena. Sa druge strane Janis Adetokumbo je postigao 31 poen.