Magični Irving - 60 poena u 19. meču sezone, Finiks ruši sve pred sobom

Majami je na svom terenu savladao Detroit sa 105:98

3913 pregleda 0 komentar(a)
Irving u akciji, Foto: Reuters

Košarkaši Bruklina pobijedili su prošle noći na gostovanju ekipu Orlanda sa 150:108, i tako su došli do četvrtog uzastopnog trijumfa u NBA ligi.

Meč je obilježio igrač gostiju Kajri Irving, koji je postigao 60 poena, uz odličan šut iz igre (20/31), odnosno šut za tri poena (8/12).

On je tako postavio lični rekord u NBA ligi, kao i rekord franšize. Irvingu je ovo bila tek 19. utakmica u sezoni, pošto nema prava da igra u Bruklinu zbog lokalnih propisa, koji zahtijevaju vakcinaciju protiv korona virusa.

Irving je na poluvremenu postigao 41 poen, najviše u prve dvije četvrtine otkako je Kobi Brajant postigao 42 poena protiv Vašingtona u martu 2003. godine.

Ujedno je i izjednačio rekord sezone u NBA ligi sa 60 poena, koji je juče postavio igrač Minesote Karl-Entoni Tauns.

Irving je dodao i šest skokova, četiri asistencije i četiri ukradene lopte, Kevin Durent je postigao 19 poena, uz sedam asistencija i pet skokova, dok je Peti Mils upisao 15 poena.

Kol Entoni je za domaći tim postigao 19 poena i sedam dodavanja, poen manje je upisao Vendel Karter junior, uz sedam skokova, a Moric Vagner je ostvario dabl-dabl sa 17 poena i 11 skokova.

Bruklin je na osmom mjestu Istočne konferencije sa 36 pobjeda i 33 poraza, a Orlando je na posljednjem sa samo 18 pobjeda iz 70 utakmica.

Finiks je na gostovanju savladao Nju Orleans sa 131:115.

Za 30 minuta na terenu Devin Buker je postigao 27 poena za pobjednički tim, uz osam asistencija i pet skokova, Majkl Bridžis je dodao 20 poena, dok je Džaval Mekgi upisao poen manje, uz šest skokova.

U domaćem timu bolji od ostalih je bio Herbert Džons sa 22 poena, Si Džej Mekalum je postigao poen manje, uz devet asistencija, a Jonas Valančijunas je došao do dabl-dabla sa 17 poena i 12 skokova.

Finiks je prvi na tabeli Zapadne konferencije 55/14, dok je Nju Orleans na 10. mestu sa učinkom 28/41.

Majami je na svom terenu savladao Detroit sa 105:98.

Tim sa Floride je predvodio Tajler Hirou, koji je postigao 29 poena, dok su po 16 dodali Bem Adebajo i Maks Strus.

Džerami Grant je za tim Detroita upisao 22 poena, a Ajzea Livers je postigao 16 poena.

Majami je prvi na Istoku sa 46 pobjeda i 24 poraza, dok je Detroit poslije četvrtog vezanog poraza na 14. mestu sa skorom 18/51.

Memfis je na gostovanju došao do četvrtog uzastopnog trijumfa, a do pobjede protiv Indijane od 135:102 vodio ih je Desmond Bejn sa 21 poenom.

Nakon ove pobjede Memfis je drugi na tabeli Zapada sa skorom 48/22, dok je Indijana na 13. poziciji sa 23 pobjede iz 70 utakmica.