Šampion bez problema osvojio Kaunas, PAO "stradao" u Pireju (VIDEO)

Anadolu Efes bolji od Žalgirisa, Olimpijakos deklasirao najvećeg rivala

5341 pregleda 0 komentar(a)
Ažurirano: 17.03.2022. 22:30h

Anadolu Efes je ove sezone izgubio mnogo utakmica u Evroligi, ali je dva puta bio ubjedljiv u duelima sa Žalgirisom.

U oktobru prošle godine je slavio 94:60 u Istanbulu, iznenađenje nije dozvolio ni u Kaunasu - bilo je 85:71.

Imao je aktuelni prvak Evrope i 28 poena prednosti početkom posljednje četvrtine, a predvodio ga je Vasilije Micić sa 20 koševa i sedam asistencija.

Srpski plejmejker je bio jedan od petorice igrača u timu Ergina Atamana sa dvocifrenim učinkom.

Kod Litvanaca je najefikasniji bio Tajler Kavana (22).

A u atinskom derbiju je Olimpijakos ponizio Panatinaikos - pobijedio u Pireju rezultatom 101:73.

PAO je primio 58 poena za poluvrijeme, imao je u posljednjoj četvrtini i minus 35...

Kostas Slukas je imao 16 pogodaka i devet asistencija, istakao se i Saša Vezenkov (16).

Deril Mejkon je bio jedini raspoložen kod "zelenih" sa 23 poena.

Real je u Madridu opravdao ulogu favorita protiv Asvela (70:58) uz 17 pogodaka Rudija Fernandesa.