Podgorica dala četiri poena za 11 ključnih minuta i umanjila šanse za plej-of

Košarkaši Podgorice protiv Vojvodine stali od 27. do 38. minuta. Nije im pomoglo ni što Vojvodina nije blistala, jer joj je serija 14:4 bila dovoljna da sa 53:50 dođe do 67:54. Na kraju je bilo 71:62

8083 pregleda 3 komentar(a)
Pogodio svega dva od devet šuteva iz igre: Marko Kovačević, Foto: ABA liga/Dragana Stjepanović

Kada neka ekipa u finišu utakmice postigne svega četiri poena za 11 minuta, onda ne može da očekuje ništa drugo sem poraza.

Košarkaši Podgorice su protiv Vojvodine stali od 27. do 38. minuta, pogodili su samo Zoran Paunović i Vladan Kaluđerović, pa im nije pomoglo ni što Vojvodina nije blistala, jer joj je serija 14:4 bila dovoljna da sa 53:50 dođe do 67:54. Na kraju je bilo 71:62.

Tim Nebojše Bogavca je bolje počeo meč u Širokom Brijegu, brzo stigao do dvocifrene razlike (19:9), a posljednji put je vodio na startu 2. poluvremena (41:39).

Do kraja, međutim, nije bilo rješenja u napadu, pa je ekipa Miroslava-Mute Nikolića rutinski stigla do pete pobjede i uvećala šanse za plej-of.

Podgorica je, s druge strane, porazom od direktnog konkurenta znatno umanjila šanse da se nađe među osam najboljih ekipa, jer je sada 10. na tabeli sa skorom 4:7, iza Vojvodine (5:6), Zlatibora (5:5), Sutjeske, Sparsa i zemunske Mladosti (6:4)...

U Bogavčevom timu najefikasniji je bio Marko Kljajević sa 14 poena, a Ismet Sejfić je ubacio 11, uz devet skokova.

Podbacio je Marko Kovačević, koji je dao svega šest poena, uz šut iz igre 9-2.

Vojvodinu je predvodio Nikolas Nil sa 18 koševa.