Zvezda dobila Cibonu, Ivanović prevaga u Draženovom domu

Cibona - Crvena zvezda 74:78 u posljednjem meču 23. kola

11092 pregleda 2 komentar(a)

Devet od 11 poena Nikola Ivanović je postigao u posljednjoj četvrtini, a Crvena zvezda je teškom mukom slomila otpor Cibone - 78:74 u Draženovom domu.

Beograđani su ovom pobjedom napravili veliki korak ka prvom mjestu na kraju regularnog dijela sezone, jer imaju poraz manje i bolji međusobni skor od drugoplasiranog Partizana.

Teoretski, tim Dejana Radonjića može i da izgubi od Budućnosti u posljednjem, zaostalom meču, ako prethodno savlada Igokeu, Krku i Borac i svoju filijalu, FMP.

Cibona je osma na tabeli sa devet pobjeda i 12 poraza - daleko od plej-ofa, iako teoretski ima još šansi.

Zvezda je serijom 11:0 povela 65:56 u posljednjoj četvrtini, Cibona je uzvratila sa 12:2 za 68:67, ali su tada Ivanović sa četiri i Luka Mitrović sa dva poena riješili pitanje pobjednika.

Branković i Gegić sa po 17, Nakić sa 16, bili su najefikasniji kod Zagrepčana, dok su kod gostiju, osim Ivanovića, na nivou bili Dobrić i Kalinić sa po 14, Volters sa 12 i Mitrović sa 11 poena.

Ranije danas Split je u Čačku iznenadio Borac - 64:59 i napravio veliki korak ka opstanku.