Kadijni Sparsi ubacili 58 poena u prvom poluvremenu i pobijedili Mladost, sjajan meč Mašana Vrbice

Ekipa iz Sarajeva stigla do sedme pobjede, a ima i četiri poraza

1789 pregleda 0 komentar(a)
Mašan Vrbica i Otis Livingston, Foto: ABA League j.t.d/Dragana Stjepanović

Košarkaši Sparsa, koje sa klupe vodi crnogorski stručnjak Miodrag Kadija savladali su Mladost 102:98 u 11. kolu NLB ABA2 lige, a prvom u "balonu" u Širokom Brijegu.

Sparsi su stigli do sedme pobjede, imaju i četiri poraza i jedna su od ekipa koja će kroz plej-of pokušati da se domogne AdmiralBet ABA lige. Kadijin tim je prošle godine u finalu ABA2 lige izgubio od Studentskog centra, a onda je u baražu poražen od Splita.

Odlično prvo poluvrijeme odigrala je sarajevska ekipa, za 20 minuta ubacila 58 poena, uz procenat šuta za dva od skoro 90 odsto.

Maksimalnu prednost Sparsi su imali početkom druge četvrtine kada je bilo 38:18. U drugom dijelu ekipa iz Beograda uspjela je da se približi, imala i tri poena minusa poslije koša Andrije Bojića (99:96), ali do preokreta nije došlo.

Odličan meč odigrao je košarkaš Sparsa i crnogorski reprezentativac Mašan Vrbica. Susret je završio sa 27 poena (10/15 šut iz igre), a imao je pet skokova, šest asistencija i indeks 25.

Kod Mladosti je najbolji bio Otis Livingston sa 34 poena. Andrija Bojić je ubacio 24 poena, uz sedam skokova.

Sparse do kraja očekuju dueli sa Rogaškom i Pelisterom.