Sutjeska imala 20 poena minusa pa savladala Borac na debiju Darka Vujačića, Tomašević pogodio u posljednjoj sekundi

Pobjeda Sutjeske na debiju trenera Darka Vujačića

3539 pregleda 9 komentar(a)

Košarkaši Sutjeske nakon velikog preokreta savladali su danas Borac iz Banjaluke (75:74) u 11. kolu NLB ABA2 lige u Širokom Brijegu.

Koš za pobjedu Nikšićana na debiju novog trenera Darka Vujačića postigao je Vladimir Tomašević sekundu prije kraja!

Nevjerovatna utakmica odigrana je danas u "Pecari" sa dosta grešaka, promašenih šuteva...

Borac je krajem treće četvrtine vodio 64:44, ali je u četvrtoj uslijedila serija Sutjeske 15:0 i priključak - 64:59.

Poslije poena Vladimira Tomaševića Sutjeska je, minut prije kraja, imala dva poena minusa (72:70), onda je kapiten Marko Ćalić postigao trojku za minus jedan - 74:73. Tada je Borac krenuo u napad, Draško Knežević promašio koš, a na drugoj strani pogodio Tomašević!

Kako je Sutjeska igrala u posljednjoj četvrtini svjedoči podatak da je Borac prvi koš iz igre postigao u posljednjem minutu tog perioda!

"Trebalo je igrače pripremiti za ovu utakmicu, pogotovo što nas ovdje očekuju tri najteže utakmice u ABA2 ligi od početka sezone. Čestitam ekipi Borca na dobroj utakmici. Sada nas čeka Zlatibor, koji traži svoje šanse. Spremili smo se koliko nam je vrijeme dozvoljavalo. Tražio sam petorku koja će da nametne agresivnost. Tek u drugom poluvremenu smo uspjeli u tome. Igrači moraju da shvate da na parketu nisu manekeni nego moraju da izgaraju za klub", kazao je nakon meča trener Sutjeske Darko Vujačić.

Najefikasniji kod Sutjeske bio je Radosav Spasojević sa 20 poena, Tomašević je ubacio 19.

Sutjeska u narednom kolu, u petak (15) igra protiv Zlatibora.