Embid i Harden nose Sikserse do vrha Istoka, Majami u krizi

2829 pregleda 0 komentar(a)
Harden na meču sa Klipersima, Foto: Reuters

Košarkaši Filadelfije ubjedljivo su na gostovanju pobijedili LA Kliperse 122:97.

Siksersi su utakmicu na svoju stranu potpuno usmjerili već u prvoj četvrtini nakon koje su stvorili prednost od 16 poena (35:19).

Džoel Embid je ubacio 27 poena uz 10 skokova, dok je Džejms Harden upisao 29 poena uz čak 15 skokova i sedam asistencija.

Prvi strijelac domaćeg sastava bio je Amir Kofi s 21 poenom.

Fila ima skor 46-27 i ima samo pobjedu manje od Majamija (47-27), vodećeg sastava Istočne konferencije.

Majami je u mini-krizi. Upisao je treći poraz u nizu, Njujork je slavio na Floridi 111:103. Domaćin je vodio cijelu utakmicu, ali sve se okrenulo u posljednjoj četvrtini koju su gosti dobili s čak 38:15.

Najbolji strijelac Niksa bio je Imanuel Kvikli s 23 poena, Džimi Batler je za Majami ubacio 30 poena uz po sedam skokova i asistencija.

Treći poraz su upisali košarkaši Jute. Šarlot je slavio Utah 107:101 uz veoma dobru predstavu trojice inajboljih grača. Majls Bridžis je ubacio 26 poena uz 11 skokova, Lamelo Bol 21 uz pet asistencija, dok je Teri Rozir ubacio 25.

Na drugoj strani Donovan Mičel je vodio Jutu s 26 poena i sedam asistencija, ali je i izgubio šest lopti. Rudi Gober je imao 11 poena i 19 skokova.

Cijela petorka Atlanta ubacila je dvocifreni broj poena, a Hoksi su na domaćem parketu pobijedili Golden Stejt bez Stefa Karija 121-110. Prvo ime susreta bio je Tra Jang s 33 poena i 15 asistencija. Iz igre je Jang je gađao 12-20.

Luka Dončić je bio blizu tripl-dabl učinka (24 poena, 10 skokova i osam asistencija), ali Dalas je ostao daleko od pobjede kod Minesote. Domaćin je slavio 116:95, a čak je sedam igrača Vulvsa ubacilo više od 10 poena. Najbolji je standardno bio Karl-Entoni Tauns s 20 poena i devet skokova.