Očajnih pet minuta koštali SC Derbi: Ubjedljiv poraz "studenata" u Laktašima

Podgoričani sada imaju tri trijumfa manje od Igokee

11496 pregleda 0 komentar(a)

SC Derbi se vjerovatno oprostio od plej-ofa ABA lige, nakon 13. poraza u sezoni.

Bolja od "studenata" je bila Igokea, slavila je rezultatom 83:67, pa nakon 22 kola ima tri pobjede više od debitanta u regionalnom takmičenju.

"Studenti" su očajno počeli i veoma loše završili meč.

U prvih pet i po minuta su, naime,postigli samo pet poena i imali minus 15 (20:5), ali su potom i došli do izjednačenja, u jednom momentu i preokreta u drugoj četvrtini.

Drugi dio treće dionice i početak posljednje su, ipak, usmjerili meč - Igokea je proradila napadački na krilima Marka Jošila i serijom 17:0 za pet minuta od 49:48 stigla do 66:48.

Time je definitivno odbila nalet tima Andreja Žakelja, koji je srljao iz greške u grešku u napadu...

Kenan Kamenjaš je sa 20 poena i devet skokova bio najbolji u SC Derbiju, Erik Nil je upisao po šest koševa, uhvaćenih lopti i asistencija.

Američki plejmejker je promašio svih šest šuteva za dva poena, a pogodio je dva od sedam van linije 6,75.

Dešon Stivens je sa 19 pogodaka predvodio Igokeu.

IGOKEA - SC DERBI 83:67 (23:15, 13:20, 27:13, 20:19)

Laktaši - Sportska hala Laktaši. Gledalaca: 500. Sudije: Uroš Obrknežević, Radoš Arsenijević, Vladimir Vesković.

Igokea: Robinson 13 (5-3), Tanasković 4 (2-1), Radanov 6 (4-1), Jošilo 12 (5-4), Talić 2, Ilić 6 (2-2), Stivens 19 (1-1), Voler 13, Fundić 4, Đorđević 4, Delalić.

SC Derbi: Nil 6, Megi 8, Pavlićević 5 (2-2), Slavković 2, Hadžibegović, Starovlah 8 (2-2), Vujisić 3 (-1-), Baćović, Z. Ivišić 4 (2-1), Edvards 7 (2-2), Ilić 4 (2-0), Kamenjaš 20 (3-2).