Finiks nezaustavljiv, Lejkersi ispustili 20 razlike, a mogli bi da izgube i Lebrona

Lebron Džejms, koji je i sinoć protiv Nju Orleansa bio najbolji sa 39 poena, povrijedio skočni zglob u 2. četvrtini. Nastavio da igra, ali je bilo uzaludno

5470 pregleda 0 komentar(a)
Bismak Bijombo zakucava loptu u koš pored Džejmsa Hardena, Foto: Mark J. Rebilas-USA TODAY Sports

Najbolja ekipa NBA je definitivno Finiks.

Tri dana nakon što su u sjajnom meču porazili Denver 140:130 i obezbijedili prednost domaćeg terena do kraja plej-ofa, Sansi su srušili i mogućeg rivala u velikom finalu, Finaldelfiju (114:104).

Tim iz Pensilvanije je bio bolji u 1. poluvremenu, ali se u nastavku razigrala mašina iz Arizone i stigla do osme vezane pobjede.

Devin Buker je ubacio 35 poena, Kris Pol 19, uz 14 asistencija, dok je Diandre Ejton upisao 14 koševa i 12 skokova, što je bilo dovoljno da se zasjeni odlično izdanje Džoela Embida (37 koševa, 15 uhvaćenih lopti).

Džejms Harden je potpuno zaustavljen, jer je pogodio svega dva od 11 šuteva iz igre.

LA Lejkersi su vodili 20 razlike na gostovanju Nju Orleansu (60:40), ali su izgubili 116:108. I nije samo to loša vijest, jer je Lebron Džejms, koji je i sinoć bio najbolji sa 39 poena, povrijedio skočni zglob u 2. četvrtini. Nastavio je da igra, ali je bilo uzaludno.

„Nemam pojma kako sam uspio da završim utakmicu. Stanje je trenutno užasno”, rekao je Kralj novinarima nakon meča.

Velikan NBA je prepustio 9. mjesto upravo Pelikanima, pa za 10. poziciju, posljednju koja vodi u plej-in, mora da strahuje do kraja. Ima skor 31:43, tik iza je San Antonio sa 30:44.

Lejkersi su na posljednjih 20 utakmica doživjeli 15 poraza, a sada gostuju Dalasu, koji je sinoć na krilima Luke Dončića (32 koša, 10 skokova, pet asistencija) savladao Jutu 114:100 u direktnom obračunu za 4. mjesto na Zapadu.

Boston je savladao Minesotu 134:112 i najavio spektakularnu borbu za prve četiri pozicije na Istoku.

Seltiksi imaju skor 47:28, kao i Majami, dok su Filadelfija i Milvoki upisali po 46 pobjeda i 28 poraza.

Kajri Irving je prvi put zaigrao za Bruklin na domaćem terenu ove sezone, jer je država Njujork ukinula zabranu za ulazak nevakcinisanih osoba na sportske događaje na zatvorenom, ali to je bilo uzaludno - Netsi su poraženi od Šarlota 119:110.

Boston - Minesota 134:112

Finiks - Filadelfija 114:104

Vašington - Golden Stejt 123:115

Nju Orleans - LA Lejkers 116:108

Dalas - Juta 114:100

Bruklin - Šarlot 110:119

Detroit - Njujork 102:104