Budućnost protiv Burga za prednost domaćeg terena

3452 pregleda 4 komentar(a)
Edin Atić, Foto: ABA liga/Dragana Stjepanović

Košarkaši Budućnost Volija nastavljaju borbu za jednu od prve četiri pozicije u grupi B Evrokupa.

Važan meč, pretposljednji u grupnoj fazi, igraju sjutra protiv Burga u Morači (19 sati). Podgorički “plavi” su obezbijedili plej-of, ali žele da budu domaćini utakmice osmine finala.

Pobjeda nad francuskim klubom, koji ima samo teorijske šanse da bude među osam, primakla bi ih tom cilju.

Budućnost je napravila lijepu uvertiru za evropski duel ubjedljivom pobjedom u ABA ligi nad Cibonom u nedjelju.

“Igramo protiv ekipe kojoj je ovo posljednja šansa za plej-of, ali nama je bitna ova utakmica kako bismo izborili prednost domaćeg terena”, kazao je Edin Atić.

Budućnost je u prvom meču slavila u Francuskoj 86:82. Bilo je uzbudljivo na kraju, iako je Džikićev tim imao i 18 poena prednosti u trećoj četvrtini.

“Igrali smo dobro cijelu utakmicu, a u posljednjih nekoliko minuta smo uspjeli da ostvarimo trijumf”, rekao je Atić.

Ulaznice za meč mogu se kupiti na biletarnici SC Morača u utorak do 18 časova, kao i na dan utakmice od 12 sati do početka meča. Cijene su pet i deset eura.