Vučević pokazao koliko vrijedi, Bulsi upisali važnu pobjedu (VIDEO)

8218 pregleda 4 komentar(a)

Nikola Vučević je u duelu sa Vašingtonom pokazao kakva je klasa i kakav napadački potencijal ima.

Čikago je ostvario važnu i prijeko potrebnu pobjedu u gostima 107:94, a crnogorski as za 30 minuta postigao 27 poena (20 u prvom poluvremenu), uz pet skokova i četiri asistencije.

Šutirao je 12/19, pogodio dvije trojke iz pet pokušaja.

stat

Njegova sjajna partija došla je nakon što su i on sam i trener Bili Donovan kazali da bi morao da mnogo više učestvuje u napadačkim akcijama ekipe, koja se u posljednje vrijeme oslanjala na individualna rješenja Demara Derozana i Zeka Lavina.

Derozan je bio čovjek odluke u Vašingtonu, od 32 poena, 23 je postigao u drugom poluvremenu, ali ponovo uz loš procenat šuta (12/27).

Lavin je postigao 14.

Čikago je ostao peti na Istoku (44-32), sa dvije pobjede više i utakmicom više od Klivlenda, koji je sedmi.

U ekipi Vašingtona najbolji je bio Rui Hačimura sa 21 poenom, Kentavijus Koldvel-Poup je upisao 20, a Deni Avdija i Kristaps Porzingis po 14.