Sutjeska savladala Jedinstvo, Nikšićanima za plasman u ABA2 potrebna još jedna pobjeda

Ekipa Darka Vujačića u narednom kolu gostuje Podgorici, a onda u Nikšić dolazi Primorje

6838 pregleda 4 komentar(a)

Košarkaši Sutjeske savladali su večeras u Nikšiću Jedinstvo 74:48 u 16. kolu Prve crnogorske košarkaške lige i upisali značajnu pobjedu u borbi za plasman u ABA2 ligu naredne sezone.

Nikšićani su uspjeli da nadoknade minus 16 iz prvog meča u Bijelom Polju, pa im je u preostala dva susreta do kraja regularnog dijela za plasman u ABA2 ligu potrebna jedna pobjeda.

Tim Darka Vujačića u narednom kolu gostuje Podgorici, a onda u Nikšiću dočekuje Primorje.

Sutjeska je od početka kontrolisala meč, a gosti nijednom nijesu imali prednost.

Krajem prve i početom druge četvrtine domaći su serijom 10:0 otišli na 24:11, a nakon poena Miloša Koprivice bilo je 39:20.

U drugom poluvremenu se ništa nije mijenjalo - Jedinstvo je prve poene u trećoj četvrtini postiglo nakon četiri minuta, da bi Sutjeska poslije trojke Adija Zahiragića imala i 24 poena viška - 48:24.

Do kraja gosti nijesu zaprijetili, pa je poslije 40 minuta bilo maksimalnih 74:48.

Najefikasniji u ekipi Sutjeske bio je Radosav Spasojević sa 18 poena. Adi Zahiragić i Vladimir Tomašević su ubacili po 16 poena.

Kod Jedinstva 14 poena Bogdana Rutešića, a 10 Boška Bumbića.