Budućnost osvojila Bursu, čeka se kiks Cedevita Olimpije za prednost „Morače”

U dramatičnoj završnici, Bursa promašila dva šuta za produžetke

18261 pregleda 75 reakcija 7 komentar(a)
Edin Atić na večerašnjoj utakmici, Foto: Frutti Extra Bursaspor

Ono što je bilo do njih, košarkaši Budućnost Volija su odradili - tim Aleksandra Džikića je savladao Bursu u gostima 89:86 i ostao u igri za prednost domaćeg terena u osmini finala Evrokupa.

Za to im je, ipak, potrebno čudo - da Cedevita Olimpija sjutra u Grčkoj prekine seriju od 17 pobjeda protiv skromnog Promiteasa.

Druga šansa je bila da Virtus izgubi od Burga i bio je u velikom zaostatku u 1. poluvremenu, ali u Francuskoj slavio čak 90:68...

Budućnost je povela 6:2, Bursa preokrenula na 8:6 i vjerovatno niko tada nije smio ni da pomisli da će joj to biti prvo i jedino vođstvo.

Džikićev tim je nametnuo svoj stil igre i sa pet vezanih poena Danila Nikolića (trojka, pa šut za dva) povela 19:10 u 9. minutu.

Nošeni podrškom sa tribina, izabranici Dušana Alimpijevića su povremeno prijetili, ali je Budućnost dominirala i košem Denis Džeroma Silija u 13. minutu prvi put došla do dvocifrenog plusa (27:16).

U finišu 1. poluvremena Omer Utku Al je pogodio dvije trojke u seriji 8:0, kojom je njegov tim prišao na 37:38, da bi u 24. minutu opet bilo plus 11 (54:43).

Tada su se domaći raspucali, bivši plejmejker crnogorske reprezentacije i Mornara Derik Nidam je dao tri od pet trojki svog tima za 58:62 i oduševljenje na tribinama.

Bursa je konačno stigla šampiona Crne Gore u 32. minutu, kada je Endrju Endrjus realizovao dva bacanja za 72:72.

Podgoričani su, ipak, smogli snage da odbiju taj nalet, otišli na plus šest (82:76), da bi se činilo da je sve dileme riješio Kendrik Peri trojkom uz zvuk sirene za 87:80 na minut i 53 sekunde do kraja.

Nije bilo tako - Endrjus je dao trojku, potom mu je čini se nepravilno priznat koš i dato dodatno slobodno bacanje, koje je iskoristio za 86:87 na 76 sekundi do kraja.

Gubili su potom lopte Peri, Endrjus i Džastin Kobs, da bi lopta nakon novog šuta američkog beka za tri ispala iz obruča.

Uhvatio ju je Zoran Nikolić, a Peri na 10 sekundi do kraja iskoristio oba bacanja za 89:86.

Domaćima je ostalo 10,2 sekundi za posljednji napad, Onuralp Bitim je šutnuo trojku, ali nije pogodio. Lopta je završila u autu nakon dodira Zorana Nikolića, Bitim je imao novu šansu, ali je promašio iz veoma teške situacije...

stst

Kobs je bio najefikasniji u pobjedničkoj ekipi sa 21 poenom, Peri je ubacio 19, Edin Atić 14, a Zoran Nikolić 11, uz šest skokova, tri ukradene lopte i dvije blokade.

BURSA - BUDUĆNOST VOLI 86:89 (12:19, 28:25, 28:28, 18:17)

Bursa - Dvorana „Tofaš”. Gledalaca: 5.000. Sudije: Himenes (Španija), Kovalski (Poljska), Caruha (Grčka).

Bursa: Sezgun, Ozalp, NIDAM 11, Turen 2, Batuk, Al 14 (5-5), BITIM 14 (5-1), ENDRJUS 26 (12-10), HEJS 6 (4-2), Olmaz, DUDŽINSKI 13 (2-2).

Budućnost Voli: KOBS 21 (10-10), ATIĆ 14, Micov 2, Barović 6, D. Nikolić 5, Sili 6 (4-4), Tarolis, Z. NIKOLIĆ 11 (1-1), JAGODIĆ-KURIDŽA 5, Drobnjak, Popović, PERI 19 (4-4).