Kobs junak: Budućnost uz zvuk sirene do pobjede u Železniku

"Plavi" praktično osigurali treće mjesto

22366 pregleda 26 reakcija 12 komentar(a)

Tri kola prije kraja regularnog dijela ABA lige košarkaši Budućnost Volija su gotovo izvjesno treći na tabeli.

Nije moglo bez uzbuđenja, ali trijumf je stigao - "plavi" su slavili u Železniku protiv FMP-a (79:77) košem Džastina Kobsa uz zvuk sirene.

"Plavi" su imali posljednji napad nakon tajm-auta Aleksandra Džikića kod rezultata 77:77 na 21 sekundu prije kraja, lopta je odmah išla u ruke Kobsa koji je rutinski sa distance donio 17. trijumf u sezoni.

Budućnost sada ima pobjedu više od Cedevita Olimpije od koje je bolja u međusobnom duelu.

Do kraja igra sa Borcem (ponedjeljak od 21) i Crvenom zvezdom u "Morači", te Splitom u gostima.

Budućnost, u čijem sastavu nije bilo Kendrija Perija i Vladimira Micova, u drugoj četvrtini je stigla do dvocifrene prednosti, u trećoj je bilo i plus 11.

FMP se, međutim, lako vratio - izjednačio na 55:55, da bi finiš treće dionice pripao "plavima".

Serijom 7:0 (pet poena sa linije slobodnih bacanja) povela je Budućnost 62:55, a u posljednjih 10 minuta ušla sa prednošću 62:57.

Vjerovalo se da je put ka pobjedi otvoren početkom posljednje četvrtine kada su Danilo Nikolić sa dvije trojke i Kobs donijeli 73:60.

Ali, ni to nije bilo dovoljno za miran finiš, jer je FMP odgovorio serijom 9:0, koju je dva minuta i 15 sekundi prije kraja prekinuo Kobs sa linije penala (75:69).

Imala je Budućnost minut i 24 do kraja vođstvo 77:71, a domaćin se nije ni tada predao.

Tako je poenima Brajsa Džonsa sa linije slobodnih bacanja (nakon faula Edina Atića pri šutu za tri) izjednačio.

I onda, nakon minuta odmora, Kobs je riješio da se ovaj meč pamti po njemu...

Kobs je sa 14 koševa bio najefikasniji u Budućnosti, Di Džej Sili je upisao 10, po devet Filip Barović, Marko Jagodić Kuridža i Zoran Nikolić...

FMP - BUDUĆNOST VOLI 77:79 (14:19, 20:24, 23:19, 20:17)

Železnik - Dvorana FMP. Gledalaca: 750. Sudije: Nedović, Majkić, Hadžić.

FMP: Pavićević 11 (3-1), Vujičić 2, Džons 22 (9-9), Šaranović 11 (2-2), Tasić 10 (3-2), Radonjić 7 (2-2), Izundu 9 (2-1), Simović, Nerandžić, Stepanović 5, Manojlović, Lakić.

Budućnost Voli: Kobs 14 (2-2), Atić 4 (2-1), Barović 9 (3-3), D. Nikolić 8 (2-2), Sili 10 (2-1), Tarolis 6 (2-2), Z. Nikolić 9 (4-3), Jagodić Kuridža 9 (4-3), Drobnjak 5, Popović 5.