Efes pao u Beogradu, Bajern šokirao Real: Poznata dva para 1/4 finala

Barselona će igrati sa Bajernom, Olimpijakos sa Monakom, a druga dva zavise od ishoda jedinog preostalog ligaškog duela Makabi - Fenerbahče.

4439 pregleda 2 komentar(a)

Košarkaši Crvene zvezde pobijedili su Efes u Beogradu 93:85 u posljednjem meču koji je igrala u Evroligi ove sezone.

U sjajnoj utakmici, punoj preokreta, domaći su se nadoknadili 11 poena zaostatka iz druge četvrtine i na kraju slavili najviše zahvaljujući Nikoli Kaliniću, koji je ubacio 16 poena, ali i pet ključnih - uključujući maestralno zakucavanje uz dodatno bacanje.

Dobrić i Voters dodali su po 15, dok je Šejn Larkin bio nejefikasniji kod Efesa sa 16 poena.

Tim Dejana Radonjića završio je sezonu u Evroligi na 11. mjestu, sa 12 pobjeda i 16 poraza.

Veliki preokret dogodio se u Madridu, gdje je Real vodio 20 razlike početkom drugog poluvremena protiv Bajerna, početkom posljednje dionice imao je plus 15, a na kraju je izgubio 97:88!

Madriđani su ovim porazom pali sa treće na četvrtu poziciju, pa će se u četvrtfinalu sastati sa Efesom ili Makabijem.

Sve zavisi od ishoda jedinog preostalog ligaškog duela Makabi - Fenerbahče.

Ako slave Izraelci, oni će biti četvrti i igraće sa Realom, ako izgube ići će na trećeplasiranu Olimpiju Milano.

Poznati su ostala dva para, Barselona će igrati sa Bajernom, Olimpijakos sa Monakom.

U večerašnji mečevima Panatinaikos je još u gostima savladao Fenerbahče sa 62:59, dok je Monako bio ubjedljiv protiv Albe - 91:74.