SC Derbi briljirao 30 minuta u „Topolici”, pa sa plus 29 došao u poziciju da strepi

Tim Andreja Žakelja savladao Mornar u Baru 88:82

28398 pregleda 25 reakcija 6 komentar(a)
Erik Nil u duelu sa Balšom Živanovićem, Foto: KK Mornar/Media Pro

Na debiju u Admiralbet ABA ligi, košarkašima SC Derbija je izmaklo mjesto u plej-ofu, ali su utakmicu prije kraja sa velikim stilom praktično potvrdili 7. poziciju na kraju takmičenja.

I ne samo to, tim Andreja Žakelja je nagovijestio da bi mogao da prekine duopol u crnogorskoj košarci i igra finale nacionalnog šampionata - Podgoričani su u „Topolici” odigrali fenomenalnih 30 minuta, opustili se u završnih 10, ali su u 26. kolu regionalnog takmičenja savladali Mornar 88:82.

Barani su sa sedam poena Balše Živanovića poveli 9:4, ali je od tog trenutka na terenu postojao samo jedan tim.

„Studenti” su već nakon 1. četvrtine imali plus 16 (29:13), a u 15. minutu, nakon trojke sjajnog šutera Flečera Megija, vodili čak 41:17.

U 18. minutu je bilo 26 razlike (49:23), a u 22, nakon alej-upa Erika Nila za Kenana Kamenjaša, rekordnih plus 29 (61:32).

Kenan Kamenjaš je bio igrač meča sa 25 poena i 10 skokova
Kenan Kamenjaš je bio igrač meča sa 25 poena i 10 skokovafoto: KK Mornar/Media Pro

Gosti su igrali raznovrsno i koristili sve rupe u odbrani izabranika Mihaila Pavićevića. Kamenjaš se poigravao sa rivalima u reketu, a kada bi ga domaći udvojili, Žakeljevi izabranici su pogađali trojke u visokom procentu (13-9 na kraju 3. četvrtine, Megi 5-4).

I kada se činilo da je na pomolu debakl Mornara, krenula je serija - gosti su bili bez koša preko pet minuta, a Barani serijom 14:0 prišli na 71:80 i imali napad pri tom rezultatu.

Aleksa Ilić je nakratko prekinuo muke svog tima, ali je Mornar prišao na osam razlike i mogao još bliže. Nije iskoristio nekoliko napada, da bi Kamenjaš sjajnim "fejdavejom" za 86:76 otklonio sve dileme na 111 sekundi do kraja.

Centar reprezentacije Bosne i Hercegovine je bio igrač utakmice sa 25 poena i 10 skokova, ispratili su ga Megi sa 14, Džastin Edvards sa 11, Ilić sa devet (uz 10 uhvaćenih lopti) i Nil sa osam, uz devet asistencija.

Kod domaćih su najbolji bili Vladimir Mihailović i Marko Jeremić sa po 23 koša.