Cibona prekinula seriju Cedevita Olimpije, Budućnost sjutra ima šansu da osigura 3. mjesto

Cedvita Olimpija izgubila poslije 18 uzastopnih pobjeda

7215 pregleda 0 komentar(a)

Seriji od 18 uzastopnih pobjeda došao je kraj - Cedevita Olimpija poražena je večeras u Ljubljani od Cibone 84:80 u 26. kolu AdmiralBet ABA lige.

Ekipa iz Ljubljane sada ima 16 pobjeda i osam poraza, dok je trećeplasirana Budućnost na skoru 17-6. Crnogorski šampion sjutra (21) dočekuje Borac iz Čačka i eventualnom pobjedom osigurao bi 3. mjesto u plej-ofu.

Cibona je zabilježila 10 pobjeda i 14 poraza i zauzima osmo mjesto.

Cedevita je danas na poluvremenu imala 15 poena prednosti (54:39), ali je loše odigrala drugo poluvrijeme, a naročito posljednju četvrtinu, koju je Cibona dobila 23:11 i priredila veliko iznenađenje.Cibonu su do pobjede predvodili Danko Branković sa 20 i Mateo Drežnjak sa 17 poena.

Kod Cedevite Olimpije najbolji je bio Zoran Dragić sa 21 poenom i sedam skokova. Pratili su ga Edo Murić sa 14 poena i devet skokova i Alen Omić sa 13 poena i osam skokova.