47498 pregleda 149 reakcija 35 komentar(a)
Završeno
22:47h

Košarkaši Budućnost Volija poraženi su od Crvene zvezde 80:76.

Oslabljeni "plavi", bez četiri igrača, sa samo devetoricom u sastavu, hrabro su se borili protiv favorita, imali su i šansu da pobijede, iako su cijeli meč bili u zaostatku, ali su gosti u finišu prelomili meč.

Tri i po minuta prije kraja bilo je 71:71, iako je Zvezda u drugoj četvrtini vodila 13 razlike.

U odlučujućem dijelu utakmice, gosti su bili mirniji i svježiji, pa i srećniji, posebno u situaciji na 30 sekundi prije kraja, kada je Davidovac vješto uhvatio "ničiju loptu" na svojoj polovini, a Volters ostao sam ispod koša Budućnosti i lagano položio za 78:75, čime je svoj tim uveo u dobijenu poziciju.

Di Džej Sili je sa 18 poena bio najefikasniji u ekipi Budućnosti, 11 je upisao Marko Jagodić-Kuridža, po deset Danilo Nikolić (sve u prvom dijelu) i Donatas Tarolis.

U pobjedničkom timu 18 poena Nikole Kalinića, Nejt Volters je od 14 sedam postigao u posljednja tri minuta.

Izmjena: 22:56h
22:45h

Jedno bacanje je dao Sili, 76:78. Deset sekundi do kraja.

22:43h

Velika borba za loptu, izvukao se Davidovac, ostao je sam Volters - 75:78.

22:42h

Raspoložen je Sili, 17 poena, 73:76. Kobs iz teške pozicije, 75:76. Posljednji minut.

22:40h

Trojka u finišu napada Voltersa, 71:74. Dva i po minuta prije kraja. Ponovo Volters, 71:76.

22:38h

Energija Petra Popovića na djelu, ukradena lopta, polaganje Tarolisa, nakon efektnog dodavanja Silija - 71:71.

22:36h

Dobra odbrana pa trojka Popovića, 69:71.

22:31h

Prodor Popovića, 66:67. Holins je uzvratio 66:69. Ispala je odbrana "plavih", laki poeni za Holinsa, 66:71, pet minuta do kraja.

22:27h

Tri napada - tri trojke. Davidovac - 64:67.

22:27h

Kalinić preko Silijevih ruku za tri - 61:64, ali raspucan je i Sili - 64:64.

22:22h

59:59 nakon 3. četvrtine. Budućnost je od deset poena zaostatka došla na dva poena prednosti serijom 15:3 (51:49), gosti opet stekli opipljiviju razliku - 57:51, ali "plavi" se ne predaju pred punom "Moračom".

22:21h

Jagodić-Kuridža za 59:59.

22:19h

Posljednji minut 3. četvrtine, Budućnost se ne predaje lako - 57:59.

22:12h

Zvezda se oporavila i ekspresno preokrenila serijom 8:0, 51:57.

22:11h

Ivanović precizan sa penala, 51:53.

22:08h

Kakva igra Budućnosti u 3. četvrtini - trojka Silija za nevjerovatan preokret. 15:3 za 4,5 minuta i vođstvo 51:49.

22:05h

Tarolis iz ofanzivnog skoka, Budućnost na samo tri poena zaostatka, 46:49.

22:03h

Trojka Jagodić-Kuridže i opet je Budućnost u igri, 44:49.

22:00h

Drugo poluvrijeme otvara Sili trojkom, 39:46.

21:43h

Budućnost gubi od Crvene zvezde 46:36 na poluvremenu.

Okrnjeni sastav "plavih", bez četiri igrača (Peri, Micov, Atić, Šehović), teško da može da prati ritam rivala.

Gosti od početka imaju prednost, domaći su prijetili, a kada su smanjili na minus šest, Vajt i Dobrić su u posljednjem minutu 2. četvrtine ubacili dvije od ukupno osam trojki crveno-bijelih.

Kalinić je postigao 13 poena, Danilo Nikolić deset za Budućnost, koja je iz igre šutirala 10/27.