Vučević namučio Bakse, Janis odlučio u finišu

6697 pregleda 0 komentar(a)
Vučević u duelu sa Lopesom, Foto: USA TODAY Sports

Nikola Vučević je bio najbolji igrač Čikaga u prvom meču plej-ofa protiv Milvokija, a njegov tim nakon velike borbe izgubio na terenu šampiona - 93:86.

Vučević je bio prva napadačka opcija Bulsa, a meč je završio sa 24 poena, 17 skokova i tri asistencije.

I on, kao i druge dvije velike zvijezde ekipe - Demar Derozan i Zek Lavin - imali su loše procente šuta.

Vučević je iz igre pogodio devet od 27 pokušaja (2/10 za tri), Derozan je upisao 18 poena uz šut 6/25, dok je Lavinu za takođe 18 poena trebalo 19 šuteva (pogodio je šest).

stat

Bulsi su odigrali dobar defanzivni meč, bili su u igri do kraja, iako su u prvom poluvremenu gubili dvocifrenom razlikom.

U trećoj četvrtini su preokrenuli, u finišu imali šansu da pobijede, ali su Baksi sa šest vezanih poena u posljednja dva minuta došli do 1:0 u seriji.

Janis Adetokumbo je bio najbolji sa 27 poena i 16 skokova, Bruk Lopes je postigao 18, Džru Holidej 15.