Brejk Nju Orleansa u Arizoni, Finiks ostao bez Bukera?

Možda bi sve bilo drugačije da Devin Buker zbog povrede butnog mišića nije napustio teren u finišu 3. četvrtine, do kada je sakupio 31 poen

4137 pregleda 0 komentar(a)
Vodio Pelikanse do pobjede: Brendon Ingram je upisao 37 poena, 11 skokova i devet asistencija, Foto: Mark J. Rebilas-USA TODAY Sports

Za prvo iznenađenje u NBA plej-ofu pobrinuo se Nju Orleans, koji je u Arizoni pobijedio najbolji tim ligaškog dijela, Finiks (125:114), i izjednačio u seriji na 1:1.

Pelikanse je predvodio Brendon Ingram sa 37 poena, 11 skokova i devet asistencija, a Si Džej Mekolum je postigao 23 koša, uz devet dodavanja i osam uhvaćenih lopti.

Ovo je timu iz Luizijane prva pobjeda u plej-ofu poslije 2018. godine.

Možda bi sve bilo drugačije da Devin Buker zbog povrede butnog mišića nije napustio teren u finišu 3. četvrtine, do kada je sakupio 31 poen. Pratili su Mikal Bridžis sa 19 pogodaka, odnosno Kris Pol sa 17, uz 14 asistencija.

Za razliku od Sansa, lider Istoka Majami nije dozvolio iznenađenje, već je i drugi put savladao Atlantu (115:105).

Houksi su na malo više od tri minuta do kraja trojkom Bogdana Bogdanovića prišli na 104:101, ali je „vrelina” sačuvala prednost i otvorila vrata druge runde, jer franšiza sa Floride nikada nije izgubila plej-of seriju nakon vođstva 2:0.

Rekord karijere u plej-ofu zabilježio je Džimi Batler sa 45 poena, Tajler Hiro je dodao 15, a Maks Strus 14.

Bogdanović je predvodio poraženi tim sa 29 koševa, od čega 19 u posljednjoj dionici. Iz igre je šutirao 18-12 (trojke 10-5), a na prethodnom meču je gađao 8-0. Tre Jang je ubacio 25 poena (šut iuz igre 20-10), imao i sedam asistencija i šest skokova, ali i 10 izgubljenih lopti.

Memfis se osvetio Minesoti sa poraz na prvoj utakmici i slavio 124:96, što je rekordna razlika u istoriji Grizlija u plej-ofu.

Dža Morant je upisao 23 poena, 10 dodavanja i devet uhvaćenih lopti, a goste je predvodio Entoni Edvards sa 20 poena.