Embid lansirao Sikserse na 3:0 trojkom iz posljednjeg šuta, Boston siguran protiv Netsa (VIDEO)

1872 pregleda 0 komentar(a)
Embid slavi trojku za pobjedu, Foto: USA TODAY Sports

Košarkaši Filadelfije poveli su sa 3:0 protiv Toronta u prvom kolu plej-ofa Istočne konferencije u NBA ligi, pošto su noćas poslije produžetka pobijedili sa 104:101.

Filadelfija je slavila trojkom Džoela Embida 0,8 sekundi prije kraja. On je utakmicu završio sa 33 poena uz 13 skokova.

Džejms Harden postigao je 19 poena uz 10 asistencija i šest skokova, a 19 poena upisao je i Tajris Maksi. Tobajas Haris dodao je 11 i 12 skokova.

U ekipi Toronta O Dži Anunobi postigao je 26 poena, Geri Trent 24, a Prešes Ačiuva 20 poena uz šest skokova.

Filadelfija je uspjela da nadoknadi 17 poena zaostatka, nijednom nije vodila tokom regularnog dijela utakmice, a prvo vođstvo doneo joj je Maksi 3:27 minuta prije kraja produžetka za 99:97.

Toronto je izjednačio na 101:101 poenom Anunobija sa linije za slobodna bacanja 26 sekundi pre kraja, a zatim je Embid postigao trojku za pobjedu.

Filadelfiji je potrebna još jedna pobjeda za plasman u drugo kolo, a četvrta utakmica na programu je u subotu uveče.

Košarkaši Bostona poveli su sa 2:0 protiv Bruklina u prvom kolu plej-ofa Istoka, pošto su pobijedili sa 114:107.

Sedmorica igrača Bostona postigla su dvocifreni broj poena, a najefikasniji je bio Džejlen Braun sa 22, od kojih je 10 postigao u četvrtoj četvrtini. Džejson Tejtum dodao je 19 poena i 10 asistencija za Boston, koji je nadoknadio 17 poena zaostatka. Grent Vilijams postigao je 17, a Al Horford 16 poena.

U ekipi Bruklina najefikasniji je bio Kevin Durent sa 27 poena, ali uz loš šut iz igre 4/17. Brus Braun postigao je 23 poena, Set Kari 16, a Kajri Irving 10 poena uz osam skokova, ali uz šut 4/13.