Budućnost stavila tačku na regularni tok pobjedom i neubjedljivim izdanjem u Splitu

Splićani su u finišu 3. četvrtine vodili 53:51, da bi gosti tek tada zaigrali malo bolje u odbrani i rutinski priveli meč kraju (72:61)

26178 pregleda 43 reakcija 2 komentar(a)
Detalj sa večerašnjeg meča, Foto: KK Split/Ivica Čavka

Tačku na regularni tok sezone stavili su košarkaši Budućnost Volija, koji su na Gripama u meču bez ikakvog značaja savladali Split 72:61.

Na kraju je bilo ubjedljivo, ali daleko od toga da je igra tima Aleksandra Džikića bila na nivou.

Nakon ispadanja od Andore u Evrokupu i neprijatnih scena sa vatrenim navijačima iz Podgorice, „plavi” su djelovali indolentno i dugo držali nedoraslog rivala u igri.

Splićani su u finišu 3. četvrtine vodili 53:51, da bi gosti tek tada zaigrali malo bolje u odbrani i rutinski priveli meč kraju...

Plej-of počinje sljedećeg vikenda, a Džikićevi izabranici će protiv FMP-a pokušati da sve riješe u dva meča i izbore polufinale sa Partizanom.

Mada, ako se budu mučili u napadu kao večeras, neće Podgoričanima biti lako da slome „pantere”...

Džastin Kobs je bio najefikasniji sa 17 poena, Petar Popović je dao jedan manje, a Filip Barović 12.

Domaće je predvodio Šenon Šorter sa 16 koševa.