Bajern razbio Barselonu - majstorice u Kataloniji i Pireju (VIDEO)

Bajern - Barselona 59:52, Monako - Olimpijakos 78:77 - u obje serije rezultat je 2:2, majstorice su u srijedu

8354 pregleda 2 komentar(a)
Andrea Trinkijeri, trener Bajerna, Foto: Twitter/ FC Bayern Basketball

Dvije majstorice igraće se u četvrtfinalu Evrolige u košarci - ko će na fajnl-for odlučivaće se u petim mečevima između Barselone i Bajerna, odnosno Olimpijakosa i Monaka.

Real Madrid i Efes već su izborili prolaz na finalni turnir, koji će se od 19. do 21. maja igrati u Beogradu.

Bajern je "razbio" Barselonu u četvrtom meču četvrtfinalne plej-of serije i izjednačio na 2:2, a konačnih 59:52 ne odslikavaju na najbolji način dešavanja u "Audi domu" u Minhenu.

Bavarci su, naime, od kraja prve četvrtine imali dvocifrenu prednost, vodili i 19 koševa razlike, a Katalonci su tek u posljednjih pet minuta ublažili poraz.

Barsa je u prvoj četvrtini dala 12 poena, u drugoj 13, u trećoj mizernih osam - sve to pokazuje kakvu su odbranu igrali momci Andree Trinkijerija.

U mršavom košgeterskom učinku oba tima samo su Vajler-Bab kod domaćih i Arabines kod gostiju ubacili dvocifren broj poena (po 12).

A prava drama gledana je u Monte Karlu, gdje je Monako pobijedio Olimpijakos 78:77 i izborio peti meč u Pireju.

Presudio je koš Bejkona, minut i 20 sekundi prije kraja, a Slukas kod gostiju promašio je trojku za pobjedu u posljenjoj sekundi.

Upravo je Bejkon, sa 21 poenom, bio nejefikasniji u timu Saše Obradovića, a Slukas sa 19 kod Olimpijakosa.