Budućnost jedva slomila uporni FMP i povela 1:0 u seriji

„Panteri” serijom 8:0 prišli na 69:68 na 85 sekundi do kraja, ali je sve dileme otklonio Marko Jagodić-Kuridža trojkom za 73:68. Drugi meč igra se u srijedu u Železniku

17815 pregleda 10 komentar(a)
Džastin Kobs na večerašnjoj utakmici, Foto: KK Budućnost Voli

Dugo je Budućnost Voli lomila FMP, sredinom posljednje četvrtine mu dozvolila da dva puta stigne do minimalne prednosti (58:57 i 60:59), ali je ipak pogađala kad je bilo najvažnije i pobjedom (76:70) počela preliminarnu seriju plej-ofa Admiralbet ABA lige.

Domaći su igrali agresivno od starta, sa nekoliko ukradenih lopti stigli do laganih poena i postepeno podizali prednost sve do 10 sekundi pred kraj 1. četvrtine, kada je Kendrik Peri dao trojku za 24:11.

U prvih 10 minuta, Aleksandar Džikić je iskoristio 10 igrača (nisu ulazili samo kapiten Suad Šehović i Igor Drobnjak), a prednjačili su Denis Džerom Sili i Džastin Kobs, za koje izabranici Nenada Stefanovića nisu imali rješenje.

Činilo se da će favorit rutinski odraditi posao, ali se „panteri” nisu predavali i koristili su indolentnost rivala. Serijom 10:2 su prišli na 26:21, ali je njihov nalet sa šest koševa odbio Filip Barović. Kobs je svojim 11. poenom vratio plus 11 (37:26), da bi Milutin Vujičić pogodio trojku za 37:29 na poluvremenu.

Džikić je 2. poluvrijeme počeo sa istom petorkom kao i utakmicu (Kobs, Sili, Vladimir Micov, Marko Jagodić-Kurdiža i Zoran Nikolić), koja je brzo vratila dvocifrenu prednost, ali je tim iz Železnika sa čak četiri trojke i pogotkom Marka Radonjića prišao opasno blizu - 48:46 u 28. minutu.

Srpski stručnjak je tada uzeo tajm-aut, ubacio Barovića, Petra Popovića i Danila Nikolića, ali je Radonjić poravnao na 50:50 tačno minut prije kraja 3. četvrtine, da bi Popović vratio minimalnu prednost praktično uz zvuk sirene.

Radonjić je još jednom izjednačio, da bi Edin Atić iz kontre vratio prednost, a Danilo Nikolić trojkom donio plus pet (57:52). FMP, međutim, nije namjeravao da se povuče - Radonjić i Tasić su pogodili iza linije 6,75, pa su gosti u 34. minutu drugi put poveli (58:57) nakon startnih 1:0.

Bilo je i 60:59, ali je tada Atić pogodio trojku, a Barović, koji je bio X-faktor, dao koš i dodatno bacanje za 65:60 i natjerao Nenada Stefanovića da nepunih pet minuta prije kraja uzme tajm-aut. Bilo mu je uzaludno - Ebuka Izundu je skrivio faul u napadu, a Marko Jagodić-Kuridža prvi put pogodio iz igre i najavio kraj...

Kada je Popović realizovao dva bacanja za 69:60, mislilo se da je sve riješeno, ali su gosti trojkom Nenada Nerandžića i polaganjem Marka Pavićevića prišli na 69:65.

Tu nije bio kraj mukama, jer je Budućnost prokockala još jedan napad, a Aleksa Stepanović pogodio trojku za 69:68 na 85 sekundi do kraja.

Kobs je realizovao jedno bacanje, ali je Sili dobro sačuvao Nerandžića, da bi Jagodić-Kuridža trojkom na 28 sekundi do kraja za 73:68 i definitivno stavio tačku na meč.

Druga utakmica serije igra se u srijedu u 21 čas u Železniku, eventualna majstorica u nedjelju u „Morači”. Pobjednik će na megdan Partizanu u polufinalu, koje se takođe igra na dvije pobjede.

BUDUĆNOST VOLI - FMP 76:70 (24:14, 13:15, 15:21, 24:20)

Podgorica - Dvorana „Morača”. Gledalaca: 1.300. Sudije: Nedović, Majkić (Slovenija), Radojković (Hrvatska).

Budućnost Voli: KOBS 18 (8-7), Atić 8, Šehović, MICOV 2, Barović 9 (1-1), D. Nikolić 5, SILI 11 (1-1), Z. NIKOLIĆ 2 (4-0), JAGODIĆ-KURIDŽA 7 (2-2), Drobnjak, Popović 9 (6-5), Peri 5 (2-2).

FMP: Nevels 3, Pavićević 7 (2-0), VUJIČIĆ 6, Šaranović, TASIĆ 16 (4-2), RADONJIĆ 15 (1-1), IZUNDU 3 (2-1), Simović, NERANDŽIĆ 7 (4-2), Stepanović 13, Manojlović, Lakić.