Čelična odbrana Baksa zaustavila Seltikse, spektakl u Memfisu pripao Voriorsima

Šampion slavio u "TD gardenu" na startu polufinalne serije, Golden Stejt bolji od Memfisa

9288 pregleda 0 komentar(a)
Ažurirano: 02.05.2022. 00:34h

Milvoki je već na startu polufinalne serije plej-ofa NBA lige "oduzeo" Bostonu prednost domaćeg terena.

Aktuelni šampion je u "TD gardenu" slavio rezultatom 101:89 naon što je praktično svih 48 minuta nevjerovatnom energijom u odbrani kontrolisao utakmicu.

Baksi su sredinom posljednje četvrtine poveli 17 razlike (89:72), nakon toga se pitanje pobjednika više nije postavljalo.

Džru Holidej je upisao 25 poena i 10 skokova, dok je Janis Adetokumpo imao tripl-dabl - meč je završio sa 24 koša, 13 uhvaćenih lopti i 12 asistencija.

Džejson Tejtum je bio najefikasniji u Bostonu (21).

Mnogo više uzbuđenja je viđeno u Memfisu na startu polufinalne serije na Zapadu.

I opet su se radovali gosti - Golden Stejt je slavio 117:116.

Voriorsi su imali mnogo problema u prvom poluvremenu, imali su dvocifreni minus, pa su ostali bez isključenog Drejmonda Grina...

I pokazali reakciju - Džordan Pul je postigao 31 poen, Stef Kari 24...

Kod domaćina se istakao Dža Morent (34, 10 asistencija i devet skokova), Džeret Džekson je upisao 33 uz 10 uhvaćenih lopti.