Senzacija iz Turske na korak do Evrolige

U finalu će Bursa igrati sa pobjednikom meča Valensija - Virtus

5596 pregleda 2 komentar(a)
Derek Nidam, Foto: Eurocupbasketball.com

Bursa je nastavila da šokira evropsku košarkašku javnost - izabranici Dušana Alimpijevića, košarkaši Burse, uspjeli su posle Partizana i Cedevita Olimpije, da kao gosti pobijede i Andoru sa 85:68, pa će u finalu Evrokupa igrati sa boljim iz duela između Valensije i Virtusa (srijeda).

Najefikasniji u sastavu Burse bili su Endrju Endrjus sa 20, Onuralp Bitim sa 18, Derek Nidam sa 13, David Dudžinski sa 12 i Keverijus Hejs sa 11 poena.

Kod Andore, koja je eliminisala Budućnost, najbolji bili su Oriol Pauli sa 16, David Jelinek sa 11 i Klevin Hana i Dru Kraford sa po devet poena.

Nakon izjednačenih 20 minuta (34:38), Bursa je sjajnom napadačkom igrom u nastavku stekla veliku prednost (57:40), natjerala domaćina da brzim šutevima pokuša da se vrati u igru...

Nije bilo povratka, turski klub još jedna prepreka dijeli do Evrolige.