Budućnost u novom trileru osvojila Železnik i izborila polufinale sa Partizanom

Veoma uzbudljiv okršaj riješen u posljednja dva minuta, kada je Marko Jagodić-Kuridža dao koš i dodatno bacanje, a potom i Kendrik Peri realizovao dva penala za 77:72. U trenucima odluke ekipa Aleksandra Džikića igrala i odlično u odbrani, čime je odbila posljednji nalet „pantera”

16055 pregleda 10 komentar(a)
Vladimir Micov na večerašnjem meču, Foto: KK FMP

Kao i 8. aprila, kada su pobijedili košem Džastina Kobsa sa preko šest metara uz zvuk sirene, košarkaši Budućnost Volija su u drami savladali FMP u Železniku 79:74 i izborili polufinale Admiralbet ABA lige sa Partizanom.

Veoma uzbudljiv okršaj riješen je u posljednja dva minuta, kada je Marko Jagodić-Kuridža dao koš i dodatno bacanje, a potom i Kendrik Peri realizovao dva penala za 77:72. U trenucima odluke ekipa Aleksandra Džikića je igrala i odlično u odbrani, čime je odbila posljednji nalet „pantera”.

FMP - Budućnost Voli

Budućnost je jako loše počela meč - nije odbranila prvih pet ataka FMP-a, ni iskoristila svoja četiri napada, pa je već poslije nešto više od dva minuta bilo 12:0.

Tada su se „plavi” probudili i u narednih pet napada dali 14 poena - Kobs je prekinuo crni niz sa tri realizovana bacanja, potom su trojke pogađali Denis Džerom Sili i Vladimir Micov, Jagodić-Kuridža dao koš i dodatno, a Zoran Nikolić pogodio poluhorog, pa je već na startu 6. minuta bilo 19:14.

Tu gosti nisu stali, već su u finišu 1. četvrtine preokrenuli na 24:21, a te oscilacije u igri oba tima su nagovijestile kakav će biti meč u Železniku. Igralo se na mahove, pa su „panteri” u 2. dionici otišli na 34:27, Budućnost ekspresno poravnala, ali je opet otišla na minus osam (46:38).

U 2. poluvremenu je Džikićevim izabranicima trebalo čak pet minuta da daju prvi koš iz igre (do tada ubacili četiri bacanja), ali je u završnici 3. dionice Edin Atić vezao pet poena, a potom i Peri pogodio trojku za preokret na 59:56 pred 10 minuta odluke.

Seriju je nastavio Danilo Nikolić, koji je dao trojku i dodatno bacanje i na devet minuta do kraja donio prvu osjetniju prednost - 63:56. FMP je, međutim, odmah uzvratio, izjednačio na 63:63 i najavio paklenu završnicu.

Domaći su u jednom trenutku i poveli, ali je u finišu do izražaja došlo iskustvo Budućnosti...

FMP - BUDUĆNOST VOLI 74:79 (25:25, 21:15, 10:19, 18:20)

Beograd - Dvorana FMP. Gledalaca: 2.332. Sudije: Pukl (Slovenija), Hordov, Hadžić (Hrvatska).

FMP: Nevels 7, Pavićević 2, Vujičić 4 (2-2), DŽONS 9, Šaranović, TASIĆ 17 (4-3), RADONJIĆ 14 (5-4), IZUNDU 10 (3-2), SIMOVIĆ 5, Nerandžić 2, Stepanović 4, Manojlović.

Budućnost Voli: KOBS 16 (10-10), Atić 7 (2-2), Šehović, MICOV 12, Barović 8 (4-2), D. Nikolić 6 (1-1), SILI 7, Z. NIKOLIĆ 4 (2-2), JAGODIĆ-KURIDŽA 11 (4-3), Drobnjak, Popović 2, Peri 6 (4-3).