Finiks siguran i u drugom meču, Filadelfiji nedostaje Embid (VIDEO)

Finiks i Majami nakon dva meča vode 2:0 u seriji protiv Dalasa, odnosno Filadelfije

4565 pregleda 0 komentar(a)
Kris Pol i Luka Dončić, Foto: Reuters

Košarkaši Finiksa savladali su Dalas 129:109 i poveli 2:0 u polufinalnoj seriji Zapadne konferencije NBA lige.

Finiks je odbranio domaći teren, a do pobjede je stigao zahvaljujući sjajnoj igri u drugom poluvremenu. Sansi su u posljednjoj četvrtini ubacili 40 poena, a drugo poluvrijeme riješili u svoju korist rezultatom 71:49.

Početkom četvrte četvrtine domaćini su imali šest poena prednosti, a onda se razigrao Kris Pol, koji je polovinu od svojih 28 poena ubacio u posljednjem periodu.

Osim Pola istakao se i Devin Buker koji je ubacio 30 poena. Kod Dalasa je Luka Dončić imao 35 poena, a Redži Bulok 16.

A Filadelfija nije mogla da se suprotstavi Majamiju bez Džeola Embida. Budući francuski reprezentativac propustio je i drugi meč, a Majami je slavio 109:103.

Majami je u posljednjoj četvrtini serijom 10:0 došao do 18 poena prednosti i riješio meč.

Bem Adebajo je bio najefikasniji kod Majamija sa 23 poena, dok je Džimi Batler ubacio 22.

Viktor Oladipo je meč završio sa 19, a Tajler Hirou sa 18 poena.

Tajris Meksi je kod Filadelfije imao 34 poena, Tobajas Heris 21, a Džejms Harden 20.