Pokazao srce kad je bilo najvažnije: Micov „ubo” majstoricu

Zek Ledej u 39. minutu donio prvo izjednačenje, potom i prvo vođstvo Partizanu, ali je Vladimir Micov 3,9 sekundi prije kraja dao trojku za pobjedu (72:71)

18730 pregleda 11 komentar(a)
Erupcija oduševljenja u „Morači” nakon trojke Vladimira Micova, Foto: KK Budućnost Voli

Cijele sezone Vladimir Micov se mučio sa šutem, za tri poena gađao svega 23,8 odsto, ali kada je bilo najpotrebnije, kada je Budućnost Voli bila satjerana uza zid, pokazao je kakvo srce ima - 3,9 sekundi prije kraja, iskusni krilni igrač je pogodio trojku za pobjedu nad Partizanom u drugom meču polufinala Admiralbet ABA lige (72:71).

Domaći su vodili 38 minuta, prije nego što je nezaustavljivi Zek Ledej trojkom prvo donio prvo izjednačenje 101 sekundu prije kraja (67:67), a onda i prvo vođstvo „crno-bijelima”.

Petar Popović je vratio stvari na nulu, Dalas Mur 20 sekundi prije kraja pogodio za 71:69, ali je Micov pogodio možda i najvažniji šut u oba mandata u dresu „plavih”.

Termin majstorice u „Pioniru” još nije poznat. Pobjednik će u finalu izaći sa megdan Crvenoj zvezdi ili Cedevita Olimpiji, koji sjutra (18.30) u Ljubljani igraju drugi meč.

Budućnost je odlično počela u napadu - Kendrik Peri je dao trojku, Zoran Nikolić vezao četiri poena za 7:2, i Džastin Kobs ubrzo pogodio iza linije 6,75, da bi Marko Jagodić-Kuridža donio plus sedam (16:9) u 7. minutu.

Kako je 1. poluvrijeme odmicalo, igra je bila sve tvrđa, ružnija, neefikasnija. Domaći su poveli 26:17 na početku 13. minuta, ali u narednih četiri i po minuta su ubacili samo jedan poen, prije nego što je post polaganjem u kontri prekinuo Popović za 29:21.

Bek sa Cetinja je u velikom stilu završio 1. poluvrijeme - za pet sekundi je dao trojku, a potom i ukrao loptu na izvođenju i položio u koš za prvu dvocifrenu prednost (38:27). Džikić je slavljenički širio ruke, ali je već tada bio u velikim problemima - Micov, Danilo i Zoran Nikolić su imali po tri faula, Filip Barović, Edin Atić i Kendrik Peri po dva, pa je bilo jasno da će odbrana morati da bude bar za nijansu mekša.

Zoran Nikolić je, međutim, poslije 64 sekunde nastavka napravio četvrti prekršaj, Partizan prišao na 38:31, ali su Peri i Micov preuzeli stvari u svoje ruke i sa šest, odnosno pet poena, donijeli plus 13 (49:36).

U 28. minutu je i druga „petica”, Barović, napravio četvrti faul, pa je Džikić morao da ubaci „četvorku” Danila Nikolića, a Jagodić-Kuridžu prebaci da čuva Matijasa Lesora. U tim trenucima je, da stvar bude gora, proradio i šut Beograđana, koji su u 3. četvrtini dali pet trojki (samo jednu u 1. poluvremenu) i prišli na 53:49, da bi Kobs uz zvuk sirene pogodio za 55:49 pred 10 minuta odluke.

Nažalost, u prvom napadu u posljednjoj dionici je opet u ćošku sam ostao Zek Ledej, treći put pogodio iza linije 6,75 i smanjio na 55:52. Budućnost je dva puta vraćala plus sedam, ali su „crno-bijeli” prišli na 61:59, nakon čega je Peri pogodio trojku, a Jagodić-Kuridža jedno od dva bacanja za 65:59 na dva minuta i 58 sekundi do kraja.

Činilo se da je kraj blizu, ali je Ledej mislio drugačije i sa 28 poena nosio svoj tim. Srećom, nije imao adekvatnu pomoć, jer je bio jedini dvocifreni, a najskuplji igrač ABA lige Kevin Panter ostao na nuli.

Sve bi to, ipak, bilo uzaludno da Micov nije pogodio kada je bilo najvažnije...

Gosti su u posljednjem napadu spustili loptu na Lesora, ali je zbog kontakta sa Zoranom Nikolićem nije ni uhvatio.

BUDUĆNOST VOLI - PARTIZAN 72:71 (20:17, 18:10, 17:22, 17:22)

Podgorica - Dvorana „Morača”. Gledalaca: 4.500. Sudije: Javor (Slovenija), Hordov, Hadžić (Hrvatska).

Budućnost Voli: KOBS 13 (4-4), Atić 2, Šehović, MICOV 8, Barović 3 (2-1), D. Nikolić 2, Sili, Z. NIKOLIĆ 8 (4-4), JAGODIĆ-KURIDŽA 6 (4-2), Drobnjak, Popović 15 (3-2), PERI 15 (7-5).

Partizan: PANTER, Vukčević, LEDEJ 28 (6-4), Zagorac 7 (2-1), Avramović 7 (2-1), Koprivica 2 (4-0), Smailagić 7 (2-2), Mur 3 (2-1), Glas, LESOR 8 (6-4), TRIFUNOVIĆ, MADAR 9 (2-1).