Kakva pobjeda Budućnosti: Na ovo se čekalo od 2009. godine

"Plavi" su savladali Crvenu zvezdu 79:75 u Železniku i nanijeli joj prvi poraz ove sezone. To je ujedno i prvi poraz "crveno-bijelih" na domaćem terenu, poslije 16 vezanih pobjeda. Prije Budućnosti, Zvezdu je u Beogradu savladao Olimpijakos u Evroligi.
196 pregleda 0 komentar(a)
Gordić Lazić, Foto: Aba-liga.com
Ažurirano: 15.10.2017. 19:15h

Kakva pobjeda Budućnost Volija, pao je šampion ABA lige, i to u gostima poslije devet godina!

Meč, u kome je podgorički sastav poslije dugo vremena pokazao pobjednički mentalitet i karakter kada igra protiv najjače ekipe u regiji, odlučen je u finišu, nakon što su gosti sjajnom igrom u trećoj četvrtini preuzeli kontrolu na parketu, i u rezultatu, zatim uspjeli da se odbrane od naleta "crveno-bijelih".

U najvažnijim trenucima, Nemanja Gordić je bio dirigent "plavih", ali su svi igrači imali blistave momente.

Danilo Nikolić je, tako, predvodio svoj tim u trećem periodu, i u dvije sjajne serije 8:0, pa 10:0, Kajl Gibson je pogodio trojku iz ugla, a Nikola Ivanović oteo loptu Ročestiju u finišu, kada je Zvezda vjerovala u preokret...

Svih 40 minuta konstantna je bila agresivnost Džikićevih igrača, odlučnost u duelima, pametna i čvrsta defanziva, kao i vjera da Zvezda konačno može da padne i u Beogradu.

Gordić je bio najefikasniji sa 17 poena, Gibson i Nikolić su ubacili po 13, Filip Barović 10...

U domaćem timu, Tejlor Ročesti je postigao 23 (5-5 za tri), Džejms Feldin 14, Branko Lazić i Matijas Lesor po 10.

Budućnost već u utorak od 19 sati gostuje Hapoelu u Jerusalimu,u drugom kolu Evrokupa.

Četvrta četvrtina

Ivanović pogađa dva bacanja - Budućnost je pobijedila Crvenu zvezdu!

Promašuje Nikolić, a Feldin 2,7 sekundi prije kraja trojku za preokret i pobjedu - 75:73.

Gibson iz ugla 77:73, pa Feldin 75:73.

Prva defanzivna greška Budućnosti, ali u kakvom momentu - nesportski faul Barovića nad Lesorom, nakon tajm-auta. Francuz pogađa jedno bacanje, a zatim zakucava nakon promašaja Bjelice - 74:73.

Ivanović krade loptu Ročestiju i pogađa iz kontre - 74:70.

Barović jednom precizan sa penala, nakon sjajne rampe kojom je zaustavio Feldina - 72:70, minut i 20 do kraja.

I Lazić je namjestio ruku - 70:69 za Zvezdu, ali kratko, iz ofanzivnog skoka pogađa Nikolić.

Ali, Zvezda ima Ročestija - 68:67 za Budućnost.

Kakva igra Nemanje Gordića - koš uz faul, 17 poena za 68:63.

Šou tajm Ročestija i Gordića - pet od pet ima plej Zvezde za tri, ali je igrač Budućnosti odmah uzvratio, 65:62 za goste.

Ročesti drži Zvezdu - 18 poena, ali na drugoj strani je sjajan Gordić - 60:59, pa asistencija za Barovića.

Zvezda do kraja bez Pera Antića - imao je tehničku grešku, a sada je zaradio i nesportski faul.

Vođstvo Zvezde nakon trojke Lazića - 55:54.

Bjelica je pogodio oba bacanja - 52:52, pa Gibson uzvraća na isti način - 54:52.

Zvezda je dobro otvorila treću četvrtinu, povela 36:30, a onda uslijedile dvije sjajne serije gostiju, uz sjajnu odbranu.

Prva je iznosila 8:0, druga 10:0, Nikolić pogodio dvije, Ivanović i Gibson po jednu trojku, pa je Budućnost tri minuta prije kraja imala plus 10 (50:40).

Zvezda se,ipak, vratila, sa linije bacanja pogodila pet puta, a Ročesti trojkom smanjio na 52:50.

Treća četvrtina

Lendri je prekinuo seriju domaćina - 52:47, ali Ročesti ubacuje četvrtu trojku - 52:50.

Uhvatilli su ritam u odbrani Zvezdini igrači - kontra, polaganje Lazića za 50:47.

Zvezda je smanjila poenima sa linije bacanja - 50:45.

Nastavlja i Barović - 50:40. Kakva igra Budućnosti u ovim trenucima.

Osam vezanih poena Danila Nikolića - 48:40.

Uhvatili su "plavi" šuterski ritam, dvije vezane trojke Nikolića - 46:40.

Serija Budućnosti 8:0, trojka i Ivanovića - 38:36 vode gosti.

Nova trojka Gibsona, smanjila je Budućnost 36:33.

Pogotkom Bjelice, Zvezda je stekla najveću prednost do sada - 36:30.

Crvena zvezda na poluvremenu vodi 34:30.

Čvrsta utakmica, dobre odbrane oba tima obilježile su prvih 20 minuta.

Slabi procenti šuta - Crvena zvezda za dva 7-18, Budućnost 6-18.

Tejlor Ročesti je ubacio 11 poena, a Džejms Feldin 10, a njih dvojica pogodila su pet trojki, bez promašaja.

U Budućnosti, po sedam poena Nemanje Gordića i Alekse Ilića.

Druga četvrtina

I Feldin ne promašuje za tri - druga njegova trojka, 33:30.

Zvezda vodi 30:28.

Trojka Nemanje Gordića - 28:28.

Vodi Zvezda 28:25, a Gibson je promašio svih pet šuteva za dva.

Ne da Budućnost da rival uđe u seriju - dvije lijepe akcije, poeni Barovića i Ilića, 24:23.

Tri trojke bez promašaja Ročestija, 11 poena i tri asistencije ima Amerikanac sa crnogorskim pasošem - 24:19.

Sjajna saradnja Ročestija i Lesora, Francuz je atraktivno zakucao - 21:17.

Ročesti pogađa trojku, a Lazić zatim uzima loptu Ivanoviću - 19:17.

Budućnost ima poen prednosti nakon prvih 10 minuta, iako je pogodila svega dva šuta za dva poena iz devet pokušaja, a iz igre šutirala 5-18.

Gosti igraju dobro i agresivno u odbrani, a Lendri je pogodio i dvije vezane trojke, u trenucima kada je izgledalo da bi Zvezda mogla da se odlijepi.

Prva četvrtina

Tri lične greške ima Lendri, to je veliki peh za goste.

Nova trojka Lendrija - prvo vođstvo Budućnosti,16:14

Kajl Lendri pogađa trojku iz ugla - 14:13.

Nakon tri vezana promašaja Gibsona za dva poena, Zvezda preko Antića stiže do plus četiri - 14:10.

Džejms Feldin ima sedam poena na startu, ali vraća Kajl Gibson trojku - 10:9.

Dobar ritam na početku meča, jake odbrane na obje strane - 7:4 vodi Zvezda, nakon dalekometne trojke Ročestija.

Počeo je meč u Železniku.

U Beogradu se od 19 sati igra derbi četvrtog kola ABA lige,između Crvene zvezde i Budućnost Volija.

Zvezda je ostvarila tri pobjede na startu,ima 17 vezanih trijumfa kod kuće u svim takmičenjima, od podgoričkog sastava nije izgubila na svom parketu od decembra 2009.

Budućnost je u prva tri kola slavila dva puta, a poražena od Igokee na jedinom dosadašnjem gostovanju.

Tim Aleksandra Džikića u srijedu je u "Morači" savladao Ređo Emiliju u prvom kolu Evrokupa, dok je Zvezda u petak izgubila od Žalgirisa u gostima na otvaranju Evrolige.