FMP odnio bodove iz Bara, treći poraz Mornara

90 pregleda 8 komentar(a)
Nemanja Vranješ, Foto: Aba-liga.com
Ažurirano: 14.10.2017. 19:11h

Košarkaši Mornara doživjeli su treći poraz u ABA ligi, prvi kod kuće - bodove iz Bara odnio je FMP, koji je slavio 81:73 (16:17, 16:17, 25:20, 24:19). FMP je stigao do drugog trijumfa...

Izabranici Mihaila Pavićevića su vodili 69:65, na četiri minuta i 50 sekundi do kraja, ali su do kraja susreta postigli svega četiri poena (samo dva u posljednjih skoro tri minuta), i doživjeli zaslužen poraz.

Mornar je u prve tri četvrtine bio više u vođstvu, imalo je i plus osam, posljednji put tri i po minuta prije kraja treće dionice, ali su gosti imali odličnu završnicu treće četvrtine, pa su parcijalom 16:5 u posljednjih 10 minuta ušli sa tri poena prednosti (57:54).

Mornar je vratio vođstvo na 60:59, a posljednji put je imao prednost na 71:69. U posljednja tri minuta gosti su imali više koncentracije i sigurnosti, pa su serijom 8:0 (trojke Stefana Pota i Filipa Čovića i dva poena Majkla Odžoa) stigli do odlučujuće prednosti od 77:71, minut i 19 sekundi prije kraja.

U finišu su uzaludni i bezidejni bili pokušaji Barana da dođu do preokreta...

Najefikasniji u pobjedničkom timu bili su Aleksandar Bursać i Nemanja Nenadić sa po 18, dok je Odžo (sedam skokova) ubacio 16 poena, a Ćović 16, uz pet asistencija.

U ekipi iz Bara najbolji je bio Nemanja Vranješ sa 19, Derik Nidam dodao je 13 (87-2 za dva poena, 2-1 za tri), a Uroš Luković 11 poena, uz sedam skokova.

Mornar će u petom kolu, 21. oktobra u Ljubljani, igrati sa Olimpijom.

Mornar - FMP 73:81 (17:16, 17:16, 20:25, 19:24)

Bar - Dvorana „Topolica”. Gledalaca: 1.200. Sudije: Jovčić, Stefanović (Srbija), Mitrovski (Makedonija).

Mornar: Hadžibegović, Ćalić, Mićović 9 (3-3), Nidam 13, Mijović 2, Pavić 2, Šeferd, Vujošević, Mugoša 7 (2-1), Rejli-Ros 10 (4-4), Vranješ 19 (7-7), Luković 11 (6-3).

FMP: Čović 13 (6-3), Uskoković, Jeremić, Pot (2-1), Nenadić 18 (3-3), Radanov, Bursać 18 (4-2), Radovanović 2, Đumić 4 (4-2), Šešlija, Rakićević, Odžo 16 (9-6).