Budućnost u finalu, u ponedjeljak kreće serija sa Mornarom

"Plavi" i u drugom meču polufinala bolji od Podgorice - 73:61

16705 pregleda 5 komentar(a)

Nije bilo iznenađenja u "Bemax areni", Budućnost Voli je u finalu plej-ofa za košarkaše.

Aktuelni šampion je u drugom meču polufinala savladao Podgoricu rezultatom 73:61, a već u ponedjeljak ga čeka početak finalne serije sa Mornarom.

"Plavi" su, kao i prije dva dana u "Morači", odigrali skromnije prvo i mnogo bolje drugo poluvrijeme.

Danas je Podgorica u prvom dijelu imala i 10 poena prednosti (34:24), energijom odlično parirala favoritu, ali se već od finiša druge četvrtine situacija na parketu bitno promijenila.

Podgorica je na odmor pošla sa plus tri (39:36), da bi Budućnost 3. četvrtinu otvorila serijom 10:0 i stigla do vođstva 46:39.

Bila je to prednost koju je do kraja bez problema i sačuvala, iako je domaćin četiri minuta prije kraja, na minus tri (62:59), imao napad da se potpuno vrati u utakmicu.

Budućnost je potom poenima Zorana Nikolića, Petra Popovića i Džastina Kobsa "pobjegla" na 10 razlike (69:59).

Popović sa 17 i Zoran Nikolić sa 16 poena su predvodili Budućnost, Alen Hadžibegović je sa 16 bio najbolji u sastavu Nebojše Bogavca.