Evo koliko je rekorda oborio Partizan u četvrtoj utakmici finala (VIDEO)

"Crno-bijeli" dali 112 poena, imali čak 68 na poluvremenu...

8832 pregleda 6 komentar(a)

Fenomenalna šuterska noć je košarkašima Partizana donijela majstoricu u finalu ABA lige protiv Crvene zvezde.

"Crno-bijeli" su juče slavili ubjedljivo, bilo je 112:84 i tako izjednačili na 2:2 pred ključni duel u ponedjeljak u kojem će Zvezda biti domaćin.

Partija Partizana se ogleda i kroz rekorde.

Broj poena (112) najveći je u nekoj od finalnih utakmica regionalnog takmičenja, ali i uopšte u plej-ofu kada je u pitanju regularni dio igre.

Refleks (FMP) upisao je 2004. čak 133 poena, ali nakon dva produžetka.

Partizan je dao 68 poena za poluvrijeme - i to je rekord finala ABA lige, ali i drugi najbolji učinak ikada.

Rekorder je upravo je Partizan koji je 2018. godine u ligaškom dijelu brojao do 69 u duelu sa MZT-om.

Izabranici Željka Obradovića su dali 35 poena u prvoj, 33 u drugoj četvrtini - u pitanju je najbolji učinak u 10 minuta igre u doigravanjima u ovom takmičenju.

Kada sa računa i ligaški dio, tu je lider Zadar sa 36 (protiv FMP-a).

I na kraju, pričaće se i o procentima šuta.

Čak 56,52 odsto uspješnosti šuta za tri je imao Partizan - to je najbolji timski procenat u istoriji finalnih utakmica.