Kari proradio, Voriorsi izjednačili u finalu (VIDEO)

Voriorse je predvodio Stef Kari sa 29 poena, šest poena, četiri skoka i tri ukradene lopte

7738 pregleda 4 komentar(a)
Stef Kari na meču sa Bostonom, Foto: Reuters

Košarkaši Golden Stejta izjednačili su na 1:1 protiv Bostona u finalu NBA lige, pošto su sinoć na svom terenu pobijedili sa 107:88.

Voriorse je predvodio Stef Kari sa 29 poena, šest poena, četiri skoka i tri ukradene lopte. Džordan Pul postigao je 17 poena, a Kevon Luni 12 poena uz sedam skokova.

Endrju Vigins u pobjedi je učestvovao sa 11 poena i šest skokova, a sa 11 poena utakmicu je završio i Klej Tompson. Drejmond Grin dodao je devet poena, sedam asistencija i pet skokova.

Golden Stejt je dobrom igrom u trećoj četvrtini, koju je dobio sa 35:14, riješio utakmicu. U tom periodu, poslije kojeg su Voriorsi otišli na 23 poena prednosti, Kari je postigao 14 poena. Golden Stejt je krajem prvog poluvremena do početka četvrte četvrtine napravio seriju 43:14.

U ekipi Bostona najefikasniji je bio Džejson Tejtum sa 28 poena, od kojih je 21 postigao u prvom poluvremenu. Džejlen Braun dodao je 17 poena, uz šest skokova i tri asistencije, a Derik Vajt 12 poena i četiri skoka.

Naredna, treća utakmica igra se u noći između srijede i četvrtka u Bostonu.