Budućnost slomila otpor Mornara i osvojila titulu

25457 pregleda 10 komentar(a)
Ažurirano: 08.06.2022. 20:17h
Završeno
19:53h

Košarkaši Budućnost Volija uspjeli su da odbrane titulu šampiona Crne Gore - tim Aleksandra Džikića večeras je u "Morači" u odlučujućem, petom meču savladao Mornar 90:82 i osvojio 14. titulu.

Budućnost je u finišu uspjela da slomi otpor Mornara, a kada je Peri, 36 sekundi prije kraja pogodio trojku za 88:79 bilo je jasno da je sve gotovo.

Mornar je od starta bio uporan, imao rezultatski priključak od početka meča, ali je Budućnost u finišu prvog poluvremena uspjela da se odlijepi na dvocifrenu prednost - 45:35.

Budućnost Voli slavlje, Budućnost - Mornar

Barani su odgovorili u trećoj četvrtini i nakon trojke Jeremića prišli na dva poena zaostatka, ali je Budućnost ponovo uspjela da se odlijepi.

Mornar je igrao na krilima Seada Šehovića, u četvrtoj četvrtini prišao na poen zaostatka (74:73), ali je Budućnost i taj nalet odbila i odbranila titulu.

19:34h

Sead Šehović i večeras sjajan, pogađa četiri vezana poena - 73:69.

Šehović je postigao 22 poena.

19:31h

Budućnost odbija još jedan nalet Mornara, Peri pogađa za dva - 73:65.

19:29h

Barović sam u reketu, pogađa nakon kontre - 71:65.

19:28h

Sead Šehović dolazi do 18. poena - 69:65.

19:27h

Nova trojka Jeremića - 69:63.

19:27h

Počela je posljednja četvrtina.

19:21h

Barović pogađa oba bacanja - 67:58.

Na drugoj strani odgovara Sead Šehović - 67:60, a onda Drobnjak uz zvuk sirene - 69:60.

Kraj treće četvrtine.

Budućnost Voli
19:20h

Drobnjak je nagrađen za trud u ovom napadu, pogodio je trojku, Budućnost se odlijepila - 65:58.

19:16h

62:56 za Budućnost, Mornar diše za vratom aktuelnom šampionu.

19:11h

Peri je lider Budućnosti u petom meču - 17 poena, a Lazić nastavlja seriju trojku Mornara - 58:52.

19:08h

Revija trojki - ponovo Peri, 55:47.

19:08h

Budućnost sa dvije trojke - prvo Perija, pa Jagodić-Kuridže stiže na plus osam, ali je Jeremić ponovo precizan za tri, 52:47.