Teodo debitovao pobjedom

58 pregleda 0 komentar(a)
Teodo, Foto: Druga.aba-liga.com
Ažurirano: 11.10.2017. 17:54h

Košarkaši Teoda pobjedom su debitovali u novoformiranom regionalnom takmičenju - Tivćani su večeras pred svojom publikom savladali slovenačku Rogošku 78:69 (16:13, 23:27, 19:14, 20:15), u utakmici prvog kola Druge ABA lige.

Tivćani su na startu druge četvrtine vodili 20:13, ali su Slovenci preuzeli konce u svoje ruke i preokrenuli (26:27), a višak od pola koša uspjeli su da sačuvaju do odmora (39:40).

Odluka je pala u drugom poluvremenu, Teodo je pred posljednju četvrtinu stekao četiri poena prednosti (58:54), a početkom posljednje dionice izabranici Zorana Glomazića su parcijalom 13:2 stigli do, praktično, nedostižne prednosti od 71:56, na tri i po minuta prije kraja meča.

Do kraja je prednost domaćih išla je i do plus 18 (78:60), pa se pitanje pobjednika više nije ni postavljalo...

Najefikasniji u redovima pobjednika bili su centri Popović (osam skokova) i Savić (13 skokova, pet asistencija, indeks 34) sa po 17 poena, a pratili su ih Sekulović i Đurišić sa po 12.

U poraženoj ekipi istakao se Batur sa 15 koševa.

Teodo – Rogaška 78:69 (16:13, 23:27, 19:14, 20:15)

Tivat – Dvorana: „Župa“. Gledalaca: 250. Sudije: Peić (Hrvatska), Marić (Bosna i Hercegovina), Antovski (Makedonija).

Teodo: Đurišić 12, Vušović 2, Popović 17 (6-4), Rondović, Radonjić, Radulović 9, Vučurović 9, Savić 17 (3-3), Sekulović 12 (2-1), Bakić, Kaluđerović, Abramović.

Rogaška: Kosić 11, Dejvis 10 (4-3), Đuranović 11 (3-3), Fon 8 (5-4), Nikolič 3, Batur 15, Pajić 10, Šantelj 1 (2-1), Skorjanc, Drobnjak.